3. Серина достигна четвъртфиналите на "Ролан Гарос"

Серина достигна четвъртфиналите на "Ролан Гарос"

Първата ракета в женския тенис Серина Уилямс не трепна пред предизвикателството на израелската тенисистка Шахар Пеер

Първата ракета в женския тенис Серина Уилямс не трепна пред предизвикателството на израелската тенисистка Шахар Пеер, класирайки се за четвъртфиналите на „Ролан Гарос. Американката надделя над Пеер за малко повече от един час с убедителния резултат 6-2, 6-2. В неделя Серина стана свидетел на напускането на сестра си Винъс, която бе победена от рускинята Надя Петрова, но не даде индикации, че може да бъде сполетяна от неочаквана загуба срещу израелката.

С четвъртата си поредна победа срещу Пеер Уилямс си осигури потенциален четвъртфинален дуел срещу „кралицата на клея” Жустин Енен. Белгийката обаче трябва да преодолее съпротивата на най-силната австралийка Саманта Стосър, които днес водят спора си на корта „Сюзан Ланглен”.

28-годишната американка изпита известни затруднения със сервиса си на централния корт „Филип Шатрие”, но успя да контрира пропуските със забележителните шест пробива. Мачът не започна особено добре за световната номер 1, след като тя загуби първите точки от мача и с това допусна пробив. Уилямс обаче взе следващите пет, благодарение на които върна брейка, а до края на сета успя да запише точки при сервис на Пеер в шестия и осмия гейм.

И двете тенисистки успяха да отразят възможности за пробив в началото на втория сет преди Серина да направи разликата в четвъртия гейм. Пеер успя да се върне временно в мача, но нови два пробива на американката й помогнаха да затвори мача.