3. Шампионката Кузнецова спаси четири мачбола срещу германка

Шампионката Кузнецова спаси четири мачбола срещу германка

Шампионката на „Ролан Гарос” Светлана Кузнецова се класира трудно за третия кръг в тазгодишната надпревара, спасявайки четири мачбола срещу Андрея Петкович от Германия.

Шестата поставена руска тенисистка успя да надделее с 4-6, 7-5, 6-4 след 2 часа и 12 минути игра.

Петкович игра чудесно в първия сет и по-голямата част от втория. При 5-4 германската националка поведе с 40:0 при сервис на Кузнецова. Тогава рускинята успя да се справи с трите мачбола. По-късно в гейма 22-годишната Андрея стигна и до четвърти, но Светлана отново го отрази.

След като успя да изравни резултата, Кузнецова дръпна с 5-2 в решителния трети сет, а след това се стигна и до крайното 6-4.

В третия кръг Светлана излиза срещу Мария Кириленко.