2. Волейбол
  3. Лукойл с изненадваща чиста победа над ЦСКА

Лукойл с изненадваща чиста победа над ЦСКА

Лукойл Нефтохимик (Бургас) се върна на второто място във временното класиране, след като постигна чиста победа с 3:0 гейма срещу лидера ЦСКА в отложена среща в Суперлигата по волейбол за мъже, пише БТА.

Подкрепяни от 500 свои привърженици в зала "Младост" домакините изиграха най-силния си мач от началото на сезона и логично се поздравиха с успеха.

С мощни атаки на Красимир Стефанов и Мартин Пенев шестицата на Северин Димитров стигна до печалба в първия гейм на 20 точки.

Гостите водеха в резултата през втората част, дори авансът им достигна до 5 точки, но бургазлии проявиха характер и отново ликуваха в края с 28:26.

С техничната си игра на мрежата за домакините се изяви Николай Антонов, докато от отсрещната страна капитанът на армейците Николай Иванов разчиташе предимно на Филип Майо и Ивайло Стефанов.

И в третия гейм столичани водеха в резултата, но допуснаха обрат при 25:23 и така Лукойл взе чиста победа и доближи армейците на 4 точки във временното класиране.

Състави:

Лукойл Нефтохимик: Рузвелт 5, Пенев 10, Кирчев 4, Стефанов 16, Антонов 13, Станев 3, либеро-Иванов (Петков 0)

ЦСКА: Самунев 3, Александров 8, Майо 14, Стефанов 9, Николов 8, Иванов 1, либеро-Пеев (Тодоров 1, Атанасов 0, Манчев 0)

Съдии: Игнат Митев и Борислав Йорданов