2. Втора лига
  3. Литекс прегази 5:0 Спортист (Своге)

Литекс прегази 5:0 Спортист (Своге)

Литекс се класира за следващия кръг в турнира за Купата на България. Шампионите разгромиха с 5:0 Спортист в Своге. Два гола за успеха на ловчанлии отбеляза Момчил Цветанов.

Литекс се класира за следващия кръг в турнира за Купата на България. Шампионите разгромиха с 5:0 Спортист в Своге. Два гола за успеха на ловчанлии отбеляза Момчил Цветанов. Младежкият национал се отчете и с асистенция. По едно попадение добавиха Бернард Итуа, Светльо Тодоров и Деян Джерманович.

Литекс имаше проблеми само през първото полувреме. Благодарение на твърдия терен, студеното време и многото кадрови проблеми в състава на Атанас Джамбазки домакините удържаха 0:0 чак до 37-мата минута. Тогава Цветанов откри с красив удар от въздуха след пробив на Мирасема отдясно. Оранжевите решиха всичко в 53-тата минута. Итуа се възползва от добър пас на Мирасема и с глава прати топката в мрежата. Последваха куп пропуски за Литекс, за да се стигне до 64-тата минута, когато Момчил Цветанов отбеляза втория си гол, възползвайки се от бърза атака и отличен пас на влезлия като резерва Джерманович. Само шейсет секунди по-късно резултатът стана 4:0 за шампионите. При нова бърза контра отново Джерманович намери Тодоров и опитният нападател направи вратарят на Спортист Годжев безпомощен. В даденото от съдията продължение словенският нападател също записа името си сред голмайсторите. Джерманович фиксира крайния резултат 5:0 след пас на Цветанов отдясно.

Спортист (Своге) - Литекс 0:5

Голмайстор: Цветанов (37', 0:1), Итуа (53', 0:2), Цветанов (64', 0:3), Тодоров (65', 0:4), Джерманович (90', 0:5)

Градски Своге, 100 зрители
Главен съдия: Радан Мирянов

Спортист (Своге): 1. Годжев, 13. Ст.Тодоров, 3. Л.Николов, 99. Стефанов (Васев, 59'), 5. Василев (Стоичков, 65'), 6. Младенов, 18. Лаков, 77. М.Тодоров, 10. Атанасов, 14. Борисов, 19. Будинов (Да Коста, 46')
Треньор: Валери Дамянов

Литекс: 30. Александров, 5. Итуа, 7. Янев, 9. Св.Тодоров (Кодо, 73'), 11. Мирасема, 15. Флорес (Джерманович, 46'), 16. Попов, 18. Ил.Миланов, 21. Цветков, 22. Пл.Николов (Сандриньо, 67'), 27. Цветанов
Треньор: Атанас Джамбазки

Жълт картон: М. Тодоров (7'), Стефанов (22'), Итуа (28')

Късна драма на "Бончук"

Бивш нападател на Левски спаси Марек

Официално: Обявиха съдиите за кръга във Втора лига

Вижте всички наряди

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч