Втора лига: Добруджа прегази Марица и се доближи до баража

Вижте всички резултати от кръга

Добруджа победи изразително Марица Пловдив с 4:1 в двубой от 29-ия кръг на Втора лига и се доближи на точка от третото място, даващо право на бараж за място в елита на българския футбол. С победата добруджанци събраха 49 точки на 5-ото място, докато Марица е предпоследен с 25 точки в актива си.

В началото на мача непрестанният дъжд на стадиона в Албена затрудни играта и на двата отбора. През първото полувреме момчетата на Тодор Киселичков заложиха на преса над съперника си и се настаниха трайно в половината на Марица.

Преслав Йорданов отправи добър удар към вратата на гостите в 17-ата минута, Петър Начев спаси. В 29-ата минута Ивайло Климентов центрира към Шериф Осман, но след удара му с глава топката бе избита в корнер.

В последната минута на първото полувреме силна атака на Добруджа завърши с удар на Ивайло Климентов, който спечели корнер. След изпълнението му Шериф Осман бе най-съобразителен и вкара топката във вратата на Марица за 1:0.

В първите минути след почивката Преслав Йорданов удвои преднината на Добруджа и внесе спокойствие в играта на отбора.

В 52-ата минута, след поредната добра атака, Преслав Йорданов получи топката и стреля директно към вратата на Марица. Последва много организирана игра на Добруджа, която даде голов резултат. Димитър Пиргов се разписа за 3:0 в 70-ата минута.

Вратарят на Марица изби топката, тя попадна в Милен Гамаков, после Преслав Йорданов я докосна и я прати към Пиргов, който я вкара във вратата. 2 минути по-късно, отново Димитър Пиргов, този път с глава, изведе Добруджа с 4 гола преднина. Почетният гол за Марица отбеляза Олджай Алиев в 88-мата минута.

Голмайстори: 1:0 Шериф Осман /45-а/; 2:0 Преслав Йорданов /52-а/; 4:0 Димитър Пиргов /70-а, 72-а/; 4:1 Олджай Алиев /88-а/