2. - "А" група
  3. "Акулите" надвиха Равда под непрестанния дъжд в Бургас

"Акулите" надвиха Равда под непрестанния дъжд в Бургас

Пламен Крумов и Георги Андонов точни за Черноморец

Под непрестанния дъжд на стадион „Лазур” двата отбора изнесоха един мъжки и коректен двубой, в който надделя по-класния тим на домакините. Пламен Крумов откри след хубава комбинация в наказателното поле на гостите още в 3-та минута. Последва силен натиск на „акулите” и в 23 мин. Георги Андонов след самостоятелна акция покачи на 2:0.

До края на полувремето бургаския тим беше по-настойчив, но до ново попадение във вратата на Равда не се стигна.

През второто полувреме дъждът още повече се засили и накара футболистите да играят на предела на възможностите си. Верен на практиката в първите контроли да се използват всички футболисти, Красимир Балъков заложи на изцяло нова единайсеторка. Черноморци имаха териториален превес, но при една контраатака Петър Колев успя да надиграе защитата на домакините и да отбележи почетен гол за новаците в Източната „Б” група, съобщиха от пресслужбата на Черноморец.

В края на срещата опасни изстрели към вратата на Равда отправиха Тони дос Сантос, Мартин Тошев, Роберто Карбони и Костадин Дяков, но резултатът се запази непроменен.

Следващият мач на стадион „Лазур” е в понеделник, 11 юли  когато „Черноморец – Бургас” ще срещне тима на Созопол.

Александър Томаш разкри състоянието на Бусато

"В ЦСКА трябва да се справяш с напрежението", заяви треньорът на "червените"

Христо Янев: Класата на ЦСКА е малко по-голяма от нашата

"Играем много агресивно, но само вкъщи", заяви треньорът на Ботев (Враца)

Кристиан Макун: Не мислех, че ще играя срещу ЦСКА

„Усилията и жертвата си струваха“, заяви героят на Левски

Венци Стефанов след успеха на Славия: Не съм доволен!

"На вас нещо хареса ли ви?"

Играем само по едно полувреме, ядосва се треньорът на Локо (Сф)

„Това е страхотен проблем“, отчете Антон Велков

От Славия: Можехме да решим мача по-рано

„Явно в Славия всичко става по трудния начин", каза Мартин Кушев след 3:2 над Локо (Сф)