2. - "А" група
  3. Берое направи Любимец боксова круша (+СНИМКИ)

Берое направи Любимец боксова круша (+СНИМКИ)

Заралии разбиха "дините" с 5:0 и се бетонираха на 8-ото място преди края на редовния сезон

Берое постигна първа победа през пролетта, след като се наложи с 5:0 над застрашения от изпадане Любимец в среща от 25-ия кръг на „А” група. Хеттрик за убедителния успех на заралии у дома направи Георги Андонов, а по един гол отбелязаха Елио Мартинс, който откри, и Атанас Зехиров за 4:0. „Дините” отправиха само един удар към вратата на Караджов, който обаче беше неточен. Те трябваше да извършват принудителна смяна преди почивката, когато Виктор Митев получи тежка контузия и бе откаран в болница.

Успехът ще остави Берое на осмото място и след края на редовния сезон другата седмица. „Зелените” събират 36 точки и водят с 5 на Локо (София), който вчера победи Левски с 1:0.

Серията на Любимец от последователни загуби при гостуванията нарасна на 9. Иначе тимът, воден от Воин Войнов, вече няма успех от 16 мача насам и остана 12-ти в класирането с изоставане от 10 точки от спасителния бряг преди края на мача на Славия срещу ЦСКА. Всяка точка за „белите” би увеличила разликата.

Още във 2-ата минута Атанас Зехиров проби отдясно и пробва остро центриране към Николай Чипев, но новото попълнение на заралии не успя да засече кълбото, което попадна в намиращия се на другия фланг Веселин Пенев. При повторното центриране Елио Мартинс се размина с топката, но напусна терена след контакт с бранител на гостите. При ъгловия удар Атанас Зехиров изсипа кълбото в пеналта, където Борислав Стойчев го засече с глава, но над целта.

Пет по-късно Елио Мартинс изведе по десния фланг Атанас Зехиров, който от своя страна центрира към намиращия се на малкия пеналт Георги Андонов, но ударът с глава на капитана бе неточен.

В 18-ата минута капитанът Георги Андонов изведе отлично Атанас Зехиров в коридор, полузащитникът на Берое, останал очи в очи с Рашков, предпочете да подаде към Елио Мартинс, но португалецът се размина кълбото, пропилявайки едно от най-чистите положения в двубоя.

120 секунди след това Бероеуспя да открие резултата, след като най-съобразителен в наказателното поле бе Елио Мартинс. Атака, започнала от Георги Андонов, премина през Николай Чипев, който пусна към Веселин Пенев. Той центрира кълбото в малкия пеналт на гостите, където Самир Аясс го свали към Елио Мартинс, който отблизо направи 1:0.

При следващата атака на „зелено-белите“ Георги Андонов пробва удар от 25 метра, но вратарят на гостите Радослав Рашков успя да избие кълбото в ъглов удар.

В 37-ата минута резултатът бе удвоен след перфектно организирана атака по левия фланг на „заралии“. Елио Мартинс подаде към Самир Аясс, който от своя страна изведе по левия фланг Веселин Пенев. Бекът на домакините постави топката върху главата на капитана Андонов, който с глава бе точен за 2:0.

Пет минути след началото на втората част Елио Мартинс намери навлизащия отляво в наказателното поле Самир Аясс, който центрира към Атанас Зехиров, но ударът на последния от въздуха премина над целта.

Младен Стоев изпълни пряк свободен удар, заложен на 20 метра от вратата на Иван Караджов, в 54-ата минута, но кълбото премина над целта.

Две минути след това Атанас Зехиров проби на скорост по десния фланг на атаката, след което центрира към Георги Андонов, който овладя кълбото с гърди и с плътен изстрел покачи на 3:0.

В 62-ата минута резултатът стана 4:0 след чудесно проведена атака през Георги Андонов. Капитанът намери по десния фланг Атанас Зехиров, който останал сам срещу Рашков стреля в далечния ъгъл на вратата – 4:0.

В 69-ата минута Салим Керкар центрира от пряк свободен удар отляво на атаката на домакините. Топката попадна в Георги Андонов, който 7 метра оформи своя хеттрик с мощен изстрел с глава – 5:0.

Десет минути след това Салим Керкар центрира от фаул към Георги Андонов, който потърси намиращия се на точката на дузпата Иво Иванов. Централният бранител на домакините пробва удар от въздуха, но неточно.

До края на двубоя беройци не създадоха нови положения и се разделиха при убедителния резултат 5:0.

В следващия 26-и кръг на „А“ професионална футболна група възпитаниците на Петър Хубчев гостуват на „Черноморец“ в Бургас. Любимец пък приема Черно море.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Потвърдено: ЦСКА без Хайнц срещу Берое