2. - "А" група
  3. Берое подлуди Херо, гонят треньора при минимална победа на заралии (ВИДЕО+СНИМКИ)

Финалистът за Купата на България победи с 1:0 в гостуването си на стадион „Лазур“

Берое победи Черноморец с минималното 1:0 в последна среща от 24-ия кръг на „А“ група. Старозагорци спечелиха гостуването си на стадион „Лазур“ с попадение на Георги Андонов в 55-ата минута след много груба грешка на Траян Дянков. Единственото, с което ще бъде запомнена срещата е изгонването на треньора на „акулите“ Димитър Димитров в 56-ата минута.

В 12-ата минута Берое бе на крачка от отбелязване на гол, но Джоман не успя да се разпише, след като се възползва от груба грешка в защитата на домакините. Останал сам срещу вратаря, футболистът на гостите стреля право в неговото тяло.

Това бе и единственото по-интересно положение през първата част. Иначе тимът на Черноморец бе откровено по-добрият отбор на терена, но не успя да реализира попадение.

Все пак в 55-ата минута гостите съумяха да излязат напред в резултата. Траян Дянков направи несполучлив опит да върне топката към своя вратар, но кълбото бе пресечено от Георги Андонов, който със силен удар не остави шанс на Стоян Колев 0:1.

В 56-ата минута Ангел Баялцалиев изгони старши треньора на Черноморец Димитър Димитров от треньорската скамейка. Специалистът имаше претенции към рефера, че е трябвало да изгони Георги Андонов минутка преди попадението, когато той фаулира грубо негов играч, въпреки че вече имаше жълт картон.

След гола Берое прие играта в собствената си половина, но домакините така и не успяха да стигнат до добро голово положение. В оставащите минути „акулите“ стреляха на няколко пъти от разстояние, но без успех.

Така старозагорци спечелиха двубоя и записаха нови три точки към актива си в „А“ група.Финалистите за Купата на България вече имат 37 точки и си делят 6-ата позиция именно с Черноморец, който е със същия актив.