2. - "А" група
  3. Берое разгроми Любимец като гост (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое разгроми Любимец като гост (ВИДЕО+СНИМКИ)

Успехът на заралии можеше да е още по-убедителен, но вратарят Рашков защити честта на Любимец

Берое победи с убедителното 4:0 Любимец като гост в среща от 31-ия кръг на първенството.

Заралии откриха головата сметка още в 13-ата минута, когато точен за пореден мач от началото на годината бе Георги Костадинов. Другите три попадения паднаха през втората част – Георги Андонов бе точен в 50-ата минута, а влезлият като резерва на мястото на контузилия се Николай Чипев Жуниор Мапуку добави още две – в 54-ата и 81-ата минути на срещата и вече има три гола, откакто се присъедини към тима на Петър Хубчев.

Успехът на гостите можеше да е още по-убедителен, но вратарят Рашков защити честта на Любимец.

Берое взе инициативата от самото начало, като преди откриващото попадение в 13-ата минута изпълни 5 корнера. Георги Костадинов изведе гостите в резултата с удар по земя след извеждащ пас на Георги Андонов.

Старозагорци продължиха да доминират, но домакините успяваха да предотвратят втори гол пасив. В 33-ата минута Елиаш опита да изненада вратаря Рашков с удар от движение, но прати топката на сантиметри от напречната греда.

През второто полувреме отборът, воден от Петър Хубчев, вкара още три безответни попадения. Първо в 50-ата минута Елиаш пусна добър извеждащ пас за Андонов на границата на наказателното поле. Нападателят умело се измъкна от опеката на защитник и с плътен удар по земя в долния десен ъгъл покачи преднината на беройци.
След още четири минути „Берое“ вече водеше с 3:0. Борислав Стойчев напредна в половината на „Любимец“ и подаде в ляво към Салим Керкар. Французинът центрира, а от малкото наказателно поле Жуниор Мапуку се разписа.

Четвъртия гол за „зелените“ дойде в 81-ата минута, когато Веселин Пенев и Салим Керкар комбинираха по лявото крило. Последният центрира. Топката попадна в Жуниор Мапуку, който овладява и прати кълбото в долния ляв ъгъл за 4:0.

Така Берое остана единственият тим в "А" група, който все още не е допуснал гол във вратата си в плейофите, докато Любимец не е спечелил точки след подновяването на шампионата.

Старозагорци събират 49 точки на 8-ото място и водят с 9 пред Славия. Любимец се смъкна до 13-ата позиция със своите 18 точки и съвсем скоро ще се прости и на теория с "А" група.

Novsport.com проследи мача благодарение на официалния сайт на Берое! По-долу са използвани кадри също от сайта на заралии