2. - "А" група
  3. Ботев вкара 4 на чешкия Словачко (видео)

Ботев вкара 4 на чешкия Словачко (видео)

Ботев победи с 4:2 Словачко в третата си контрола на австрийска земя. "Канарчетата" бяха по-добрият отбор през по-голяма част от мача и заслужено спечелиха.

Ботев победи с 4:2 Словачко в третата си контрола на австрийска земя. "Канарчетата" бяха по-добрият отбор през по-голяма част от мача и заслужено спечелиха. Головете за тях отбелязаха Тодор Неделев (2), Бобан Грънчаров и Иван Цветков от дузпа.

Двубоят започна с натиск на “канарчетата”, които само в рамките на 4 минути имаха 3 чисти положения за гол. Във втората минута Тодор Неделев проби добре отляво и центрира остро, но никой в жълто-черно не успя да засече топката. 60 секунди по-късно Атанасов бе изведен сам срещу вратаря на Словачко, но би покрай вратата.

В 4-ата минута Иван Цветков изпълни добре пряк свободен удар от границата на наказателното поле, но Меличарек спаси.  В следващите минути играта се поизравни и липсваха положенията пред двамата вратари. В 21-ата минута Тодор Неделев откри резултата, след хубав удар от около 22 метра в долния ляв ъгъл.

В 30-ата минута след центриране от корнер в наказателното поле на Ботев Даничек засече топката с глава, но Тодор Неделев от голлинията изби. В ответната атака Станислав Костов бе изведен сам срещу вратаря на Словачко, но удари левия страничен стълб. В 38-ата минута Тодор Неделев отбеляза втория си гол в срещата, след като остана очи в очи с Меличарек.

В самото начало на втората част чехите върнаха едно попадение, след като Волишек се възползва от груба грешка в защитата на Ботев и останал сам срещу Христо Иванов не сгреши. В 63-ата минута преднината на “канарите” отново стана два гола. Костадин Дяков проби отдясно и пусна към Бобан Грънчаров, който от движение засече топката под гредата на Словачко.

6 минути по-късно Кербер центрира от свободен удар, защитата на “жълто-черните” остави Кербер непокрит и той с глава прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Христо Иванов. В 73-ата минута Вандер Виейра премина няколко защитника на “белите” и стреля от границата на наказателното поле, но в аут.

В 75-ата минута Кузма пропусна да изравни, след като получи топката на точката на дузпата и напълно необезпокояван прати топката над вратата. В 88-ата минута Вандер Виейра стреля от границата на наказателното поле, но стражът на чехите спаси.

В 90-ата минута “канарчетата” получиха право да изпълнят дузпа, след като Цветков и Виейра направиха двойно подаване и бразилецът бе спънат в наказателното поле. Зад топката застана Цветков, който изпълни точно 11-метровия наказателен удар, като по този начин оформи крайния резултат.
Спас Делев: Лудогорец има уникални футболисти