2. - "А" група
  3. Черно море си тръгна с победа от коридата на „Огоста”

Черно море си тръгна с победа от коридата на „Огоста”

„Моряците” надвиха с 2:1 героичния тим на Монтана, който остана с 9 човека още в 28-ата минута

Отборът на Черно море завърши есенния дял в „А” група с победа, след като надви с 2:1 тима на Монтана при гостуването си от 15-ия кръг на „А” група. Първото полувреме на срещата бе изпъстрено с нерви и картони, а домакините от Монтана останаха с 9 човека още в 28-ата минута. В крайна сметка попадения на Дани Георгиев и Герасим Заков донесоха трите точки за „моряците”, а в последните секунди Николов отбеляза почетно попадение за Монтана след перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

Срещата започна с огромно напрежение и много грубости от страна на двата отбора. Домакините от Монтана останаха с човек по-малко на терена още в 6-ата минута, след като набързо Миро Иванов си изкара два жълти картона. Първо бившият халф на Левски оспорва съдийско решение и бе декориран в жълто, а секунди по-късно фаулира грубо противников състезател и бе отстранен от игра.

Нервите и грубите нарушения продължиха да властват на терена, а футболът остана на втори план. След няколко груби влизания и един неточен удар на Борносузов от около 30 метра, се стигна до 28-ата минута, когато втори футболист на Монтана видя червения цвят на картона. Бразилецът Бето първо получи жълт картон за нарушение срещу Лазаров, а секунди по-късно изрита в гърдите Миро Манолов и си заслужи второ официално предупреждение, с което бе отстранен от игра.

Едва тогава отборът на Черно море наложи своя натиск и в 31-ата минута пред „моряците” се откри и първата голова възможност. Ели Маркес центрира отдясно, Миро Манолов засече топката с глава, но ударът му попадна право в ръцете на Георгиев. Последваха няколко постепенни атаки на Черно море, които обаче не доведоха до нищо по-опасно. Така се стигна до последната минута на първата част, когато все пак гостите от Варна поведоха в резултата. Дани Георгиев получи топката на границата на наказателното поле, излезе сам срещу вратаря на Монтана и с техничен удар с десния крак даде преднина на своя тим преди почивката.

Черно море започна много силно втората част и набързо създаде няколко доста добри положения, но Виктор Георгиев спаси последователно удари на Борносузов, Илиев и Димов. Първата по-сериозна възможност за гол в актива на Монтана пък дойде в 53-ата минута, когато Атанас Чепилов направи отличен пробив в половината на гостите, освободи се от опеката на бранителите и пробва хубав удар с десния крак, който обаче попадна право в ръцете на Илко Пиргов.

В 60-ата минута Дани Георгиев изведе по брилянтен начин Миро Манолов, който опита моментален удар по диагонала, но Виктор Георгиев отново спаси. Малко по-късно стражът на Монтана отказа Дани Георгиев от втория му гол в мача, но в 77-ата минута той нямаше какво да направи и отново капитулира. Здравко Лазаров центрира в наказателното поле, където Герасим Заков игра с глава и прати топката в долния ляв ъгъл за 0:2.

До края на срещата гостите не сътвориха по-интересно, освен един слаб удар на Миро Манолов по диагонала, който не затрудни вратаря на домакините. В последните секунди най-изненадващо Монтана стигна до почетен гол, след като Николов изпълни перфектен пряк свободен удар и не остави никакви шансове на Илко Пиргов, оформяйки крайното 1:2.

Така с тази победа Черно море събра актив от 22 точки и ще зимува на 9-ото място в класирането. Монтана пък е 11-и със 17 точки в актива си.