2. - "А" група
  3. Черноморец (Бургас) с победа над Вълчеа (снимки)

Черноморец (Бургас) с победа над Вълчеа (снимки)

"Акулите" надвиха румънския тим с 2:1

Първа победа в предсезонните контроли в Турция записа бургаският Черноморец. "Акулите" надделяха над твърдия тим от втора румънска лига Вълчеа с 2:1.

Мачът започна с много добро темпо, наложено от бургаските футболисти, които можеха да открият резултата още в първата минута, когато Муса Койта бе изведен на добра позиция, стреля точно и силно, но вратарят на румънците прояви завиден рефлекс и успя да отбие. Последваха нови добри атаки по двата фланга и силни завършващи удари на Георги Андонов и Костадин Дяков. Първият гол обаче, противно на логиката падна във вратата на „акулите”. След изпълнение на ъглов удар, оставеният непокрит в наказателното поле Постеука успя да открие резултата.

Бургаските футболисти веднага отговориха с нови атаки и само десет минути по-късно изключително дейния в мача Муса Койта с премерен удар изравни. Последваха нови силни минути за черноморци, но липсата на шанс и хладнокръвие пред гола ги лишиха от нови попадения. В последната минута на полувремето след хубава атака и разбъркване пред румънската врата, Рикардо Андре вкара красив втори гол за отбора си.

Второто полувреме бе по-равностойно като и двата отбора не успяха да си отбележат нови попадения. Инициативата отново бе у символичните домакини от Бургас, които опитаха да направят преднината си по-комфортна, но не успяха да се възползват от създадените положения.

След края на мача старши треньорът Антон Велков сподели, че е доволен от старанието, с което всички футболисти са се вложили в мача. Все пак той не пропусна да каже, че е видял и редица слабости в организацията на играта, но за тяхната корекция все още има време.

Следващата контрола на „акулите” в Турция ще се играе в сряда 9 февруари от 15 часа на комплекса Емирхан в Сиде, като противник в нея ще бъде убедителният водач във втора австрийска дивизия Адмира Тренквалдер.

Тунчев: Радва ме това, че държим ниво

"Днес изиграхме добър двубой до момента, в който ни налегна умората"

Керкез: Една грешка промени всичко

"Можехме да направим повече"

ЦСКА лети в петък за Варна

„Червените“ обявиха програмата до мача с Черно море

Арда пак би Ботев Пд и влезе в топ 6 (ВИДЕО)

Груба грешка на Там доведе до единствения гол и червен картон

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби