2. - "А" група
  3. Черноморец попиля Пирин (ГД) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черноморец попиля Пирин (ГД) (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Акулите" се приближиха на 2 точки от спасителния бряг след 5:0 в Бургас

Черноморец разгроми гостуващия Пирин (Гоце Делчев) с 5:0 в среща от 19-ия кръг на „А” група и явно си го изкара за тежката загуба с 1:6 от Ботев в миналия кръг. Бургазлии вкараха един гол през първото и четири през второто полувреме. Автори на попаденията станаха Павлов (45’+2’), Пехливанов (54’), Баламанджи (73’), Ванчо Траянов (77’) и Амари (90’+1’).

Успехът, който е втори в последните три мача, качва тимът на Димитър Димитров – Херо с една позиция и той вече е 11-ти с 18 точки, на 2 от спасителния бряг и Славия, който в неделя посреща Ботев.

Черноморец създаде три положения преди да открие в допълнителното време на първата част. След подновяването на играта „акулите” попиляха „неврокопчани” с още четири безответни гола.

Играта в първите минути се развиваше предимно в половината на гостите от Гоце Делчев. В 14-ата минута удар на Баламанджи от точката на дузпата бе избит в ъглов удар.

Второто положение дойде след първия половин час, когато Павлов бе изведен от Амари, но шутът му мина покрай дясната греда в аут.

Удар на Чико с глава в края на първото полувреме бе избит от Абдиков, а голът започна да се пече.

Той падна в добавеното 2-минутно продължение на първата част, когато при едно центриране Николай Павлов използва тупване, изпревари вратаря Абдиков, отклонявайки топката с глава, след което си я нагласи и от малък ъгъл вкара в опразнената врата.

Бургазлии удвоиха своята преднина 9 минути след подновяването на играта. Яни Пехливанов се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле.

Резултатът стана класически в 73-ата минута, когато Жозуе Баламанджи вкара първия си гол с екипа на Черноморец. Той бе изведен сам срещу вратаря и с удар покрай него реализира.

4:0 направи Ванчо Траянов след асистенция на Николай Павлов в 77-ата минута, а крайното 5:0 фиксира Амари в 91-ата минута.

Така Черноморец ясно демонстрира, че няма да се предаде и ще се бори за оцеляване, докато положението за Пирин се влоши още повече. „Неврокопчани” остават закотвени на последното място със своите 9 точки.