2. - "А" група
  3. Черноморец разгроми Любимец - 5:0 (+СНИМКИ)

Черноморец разгроми Любимец - 5:0 (+СНИМКИ)

С успеха си бургазлии се доближават на 2 точки до спасителния бряг

Черноморец спечели убедително мача си с Любимец в битката за оцеляване – 5:0. Автори на попаденията за "акулите" бяха Пехливанов, Амари, Петър Атанасов, Маркиньо и Лъчезар Балтанов. С успеха, който е втори пореден у дома, "акулите" събират 21 точки на 11-ото място, на 2 от спасителния бряг. Любимец продължава да затъва, след като записва четвърто поредно поражение. Отборът, воден от Красимир Мечев, остава 12-ти със 17 точки.

Това беше последния мач на стадион „Лазур“ за тази календарна година.

Резултатът беше открит още в 3-та минута от Яни Пехливанов, който беше най-съобразителен в наказателното поле и от непосредствено разстояние бутна топката с глава за 1:0. До края на полувремето играта беше концентрирана предимно в центъра и въпреки надмощието на „акулите“, до голови положения почти не се стигаше. Вторият гол падна в 43-та минута, когато Нажиб Амари финтира няколко бранители в бяло и с много красив удар от над 20 метра прати топката в горния десен ъгъл за 2:0.

През второто полувреме се запази домакинския натиск и бургазлии логично отбелязаха още попадения. Класическото измерение на резултата дойде в 72-та минута. Влезлият като резерва Петър Атанасов получи извеждащо подаване от Амари, напредна в наказателното поле и с хубав плътен удар опъна мрежата на гостите за 3:0. Десетина минути по-късно отново Атанасов се озова на стрелкова позиция по десния фланг, като този път ударът му бе избит от вратаря, но пък Маркиньо бе безгрешен в добавката си за 4:0. Последното попадение дойде в продължението на срещата. Манзоро изпълни пряк свободен удар в наказателното поле, къде Лъчезар Балтанов успя да излезе зад защитата на гостите, стреля първия път в тялото на вратаря, но при втория си опит не сгреши за 5:0.

След тази победа бургазлии имат в актива си 21 точки и заемат 11-то място във временното класиране. До края на годината на тима предстоят две гостувания в София, съответно на Левски и Славия.