2. - "А" група
  3. Черноморец разпиля с 5:0 Локомотив в Мездра и даде заявка за титлата

Черноморец разпиля с 5:0 Локомотив в Мездра и даде заявка за титлата

Отборът на Черноморец ще се опита да затвърди добрите впечатления от началото на сезона с хубава победа над Локомотив (Мездра). Двата отбора се изправят един срещу друг в двубой от 5-ия кръг на "А" група, който ще се играе на стадион "Локомотив" в Мездра от 17:00 часа.

Черноморец разгроми като гост Локомотив (Мездра) с 5:0. Играчите на Красимир Балъков бяха пълни господари на терена и създадоха куп чисти голови положения. От своя страна мездренчани така и не успяха да намерят верен път към вратата на Борел, а петата поредна загуба сериозно утежни положението на тима в "А" група. След тази победа Черноморец пък се изкачи на първото място във временното класиране.

Още в началото на мача гостите започнаха много активно, а опасно центриране на Йохен Зайц бе избито пред погледа на Гонсалес. В 4-ата минута натискът на „акулите” даде резултат и възпитаниците на Красимир Балъков откриха резултата. Младежкият национал Милчо Макенджиев сбърка една топка, тя бе открадната от нападателя Мартин Тошев, който напредна и с много силен изстрел от границата на полето разстреля Линков – 0:1.

Само 8 минути по-късно Хектор Гонзалес стреля от 20-ина метра, но топката мина покрай вратата на домакините. Играчите на Локомотив изглеждаха стъписани и чак в 19-ата минута „железничарите” успяха да сътворят опасно положение пред вратата на Борел. Анатоли Тодоров обаче стреля слабо от точката за изпълнение на дузпи, а вратарят на бургазлии улови топката. Няколко минути по-късно Моралес отправи много силен удар, но топката мина на около 2 метра от вратата на Черноморец.

В 36-ата минута играч на Черноморец центрира остро в полето на домакините, Чиликов изпревари защитниците на мездренчани и стреля с глава, а топката мина на около 40 сантиметра над вратата на Линков. Само 5 минути по-късно гостите сътвориха ново опасно положение пред вратата на мездренчани. Мартин Тошев излъга трима бранители на домакините и стреля от малък ъгъл, а топката се претърколи по голлинията и излезе в аут.

На почивка в игра за Черноморец се появи Костадин Дяков, който само минута по-късно удвои преднината на своя отбор. Той се възползва от грешка на Софрониев и с изстрел от 14 метра простреля Линков. Последваха нови две опасни атаки за гостите, но центриранията на Марсио Нуньо бяха избити от бранителите на „железничарите”. В 57-ата минута играч на Черноморец центрира от корнер към далечната греда, където беше капитанът Траян Дяков, който с глава направи резултата класически.

Бургаският тим имаше пълно превъзходство на терена, а играчите на Красимир Балъков изпуснаха доста изгодни положения. В 85-ата минута Дуду бе изведен зад защитата на Локомотив и с чудесен прехвълящ удар матира излезлия Линков. В последната минута на мача отново бразилецът със страхотен изстрел от границата на наказателното поле отбеляза втори гол и оформи крайното 0:5.

С тази победа Черноморец събра 13 точки и вече дели първото място в "А" група с ЦСКА. Локомотив (Мездра) пък е на 15-ата позиция с 0 т.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Потвърдено: ЦСКА без Хайнц срещу Берое