2. - "А" група
  3. Червенков ден след 2:2 на Герена: Съжалявам, че не победихме Левски

Червенков ден след 2:2 на Герена: Съжалявам, че не победихме Левски

Треньорът на Литекс Ангел Червенков даде кратко интервю за официалния сайт ден след зрелищното дерби с Левски на Герена (2:2).

-Г-н Червенков, ден след дербито с Левски на какво мнение сте за неговия развой и резултат?
-Футболистите на Литекс се стараха много. Момчетата показаха воля и характер. За съжаление не се получи това, което искахме. На моменти имаше прекалено груби влизания. Като цяло този равен резултат е добър за нас. Позволява ни да държим един от сериозните ни конкуренти далеч зад нас.

- Какво е състоянието на Дока? Неговото излизане някак разтрой играта на Литекс?
-Така е. Дока бе един от най-активните футболисти на терена. В момента не мога да ви кажа нищо за състоянието му. Утре (б.а.петък) той ще мине на медицински преглед и след него ще знам за какво става въпрос.

-Доволен ли сте от включването на Ивелин Попов?
-Определено. Най-малкото защото Ивелин цяла седмица е с температура и пие антибиотици. Попов се стара. Излезе амбициран и помогна на отбора. Георги Миланов се включи също много добре. Както и Дормушали Саидходжа. Нападателят участва при изравнителния гол в последната минута.

-Мачът с Левски на моменти бе на „живот и смърт”. На какво отдаване огромното напрежение?
-Преди мача казах ясно, че напрежението е при Левски. Не при нас. Съперникът се опитваше да ни спре с всякакви средства. През всичките 90 минути показваха нервност. Ние лично бяхме подготвени за провокациите, но може би и ние прекалено лесно се подадохме на моменти. Съжалявам най-вече, че не стана мач. Това дерби можеше да се развие по друг начин.

-Съжалявате ли, че Литекс не си тръгна с трите точки от стадион „Георги Аспарухов”?
-За това бяхме дошли в София. Може да се каже, че съжалявам за изпуснатата победа. Но в интерес на истината ние показахме колебания пред нашата врата, което ни коства два гола. Доволен съм обаче, че момчетата дадоха всичко от себе си и се бориха до последно.

Ачиари: Представихме се добре в мач с много ситуации