2. - "А" група
  3. Четвърто нулево реми за армейците

Четвърто нулево реми за армейците

ЦСКА беше в поредица от 14 мача без равенство в елита, преди да направят 0:0 с Литекс.

ЦСКА беше в поредица от 14 мача без равенство в елита, преди да направят 0:0 с Литекс.

Това бе 40-ият мач на ниво А група между двата отбора. Балансът в тези срещи остава равен - по 14 победи, а равенствата вече са 12. Статистиката е категорична, че това е най-равностойното съперничество в А група.

Райс Мболи не допусна попадение и във втория си мач в А група. Той запази мрежата си суха и срещу Пирин ГД (2:0) в миналия кръг.

Единствено Черно море има по-малко отбелязани попадения от ЦСКА в горната половина от таблицата.

Кировски записа първи минути в А група от 14-ия кръг насам, когато игра 11 минути срещу Локо Пд.

ЦСКА за първи път не успя да победи под ръководството на рефера Вихрен Манев. Досега червените имаха 6 успеха от 6 мача, при голова разлика 18:3.

Литекс продължава да е без загуба у дома през сезона - има 7 победи и 4 равенства.

ЦСКА за четвърти път завърши при резултат 0:0 през сезона - преди това този резултат бе фиксиран при домакинствата на червените на Локо Пд, Черно море и Ботев.

Гъргоров, Милисавлевич и Марсиньо продължават без пропуснат мач от началото на първенството, а с най-много игрови минути от тях е Бадема.