2. - "А" група
  3. Два гола на Камбуров върнаха Локо (Пд) на четвъртото място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Два гола на Камбуров върнаха Локо (Пд) на четвъртото място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нападателят на „смърфовете” оглави класирането при голмайсторите

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 Нефтохимик в мач от 19-ия кръг на „А” група. И двете попадения за домакините отбеляза Мартин Камбуров, като нападателят се разписа по веднъж и в двете полувремена.

Мартин Камбуров не се беше разписвал в родното първенство в цели пет мача, но с двете си попадения днес, Камбуров оглави класирането при голмайсторите. Нападателят на пловдивските „железничари” вече има 12 гола, с един повече от Симеон Славчев от Литекс и Маркиньос от Локо (Сф).

Домакините бяха по-активни през първата част и изпуснаха няколко положения преди да стигнат до търсеното попадение преди почивката.

В 35-ата минута Мартин Камбуров откри резултата за Локомотив. След центриране на Здравко Лазаров от ъглов удар, Аймен Белаид отклони топката, която стигна до Камбуров. Нападателят на домакините от минимален ъгъл стреля над вратаря на Нефтохимик, топката рикошира в напречната греда и се оплете в мрежата зад Денчев.

Минути преди края на първите 45 Йордан Тодоров можеше да направи 2:0 за „смърфовете”. Седмицата на домакините се възползва от грешка в отбраната на Нефтохимик, прехвърли Денчев, но Петър Панев се бе върнал и успя да изчисти.

Вторите 45 минути започнаха с ужасяваща грешка на Йордан Господинов. Вратарят на домакините подари топката на Петър Димитров, който, останал сам срещу Господинов, от няколко метра пропиля златна възможност за изравнително попадение, като стреля право в тялото на стража на „смърфовете”.

Деян Христов също можеше да върне интригата в двубоя. Полузащитникът на Нефтохимик стреля много опасно, като ударът му от около 20 метра мина на сантиметри от десния страничен стълб на Господинов.

Въпреки опитите на гостите да изравнят, в 64-тата минута падна и втория гол за Локомотив. Мартин Камбуров бе изпуснат от отбраната на Нефтохимик и, останал сам срещу Денчев, голмайсторът на „смърфовете” не сбърка. Домакините имаха претенции за засада в ситуацията при паса към Камбуров, но флагът на страничния рефер правилно остана долу.

До края на двубоя Петър Димитров застраши още веднъж вратата на Господинов, но стражът на Локомотив се справи и запази вратата си суха.

Пловдивчани взеха важен успех в борбата за местата, даващи право за участие в европейските клубни турнири. Тимът на Александър Станков има 34 точки и се намира на четвъртата позиция. „Смърфовете” са само на една точка от третия ЦСКА.

Нефтохимик, от своя страна, продължава да затъва, като това бе третата поредна загуба в „А” група за тима на Атанас Атанасов. Нефтохимик се намира на предпоследната позиция в класирането с актив от 12 точки.