2. - "А" група
  3. Курдов носи Славия на гръб срещу Пирин (ГД) на Лаптопа

Курдов носи Славия на гръб срещу Пирин (ГД) на Лаптопа

"Белите" с втора победа в шампионата с голове през второто полувреме

Славия дръпна с 4 места след втора победа в „А” група. „Белите” надделяха над Пирин (Гоце Делчев) с 3:0 и вече са 8-ми в класирането с 8 точки от 7 мача. С голове на Атанас Курдов и Галин Иванов от дузпа през второто полувреме тимът, воден от Асен Букарев, нанесе 6-а поредна загуба на „неврокопчани”.

С двете си попадения Курдов, който се оказа ненужен на Левски, събра 4 в голмайсторската листа, начело на която е Тодор Неделев с 5. 24-годишният нападател на Славия изработи и дузпа в 89-ата минута, реализирана от Галин Иванов.

Славия опита натиск в първите минути, като осъществи няколко атаки, при които липсваше последният пас.

Първото голово положение обаче беше за гостите от Гоце Делчев в 17-ата минута. Драги Коцев открадна една топка в половината на Славия, надбяга двама, навлизайки в наказателното поле. Последва удар, спасен с една ръка от Гошо Петков.

Темпото продължи да бъде бавно, като домакините единствено имаха териториален превес.

До почивката Невес стреля опасно с глава, но встрани от вратата на Пирин (ГД).

„Неврокопчани” бяха приели играта в своята половина, като се опитваха да разиграват бавно и когато им се отдадеше възможност, забавяха събитията на терена.

6 минути след подновяването на играта Славия стигна до гола. Атанас Курдов вкара в трети пореден кръг, след като се възползва от грешка на Лапантов, който му свали топката, за да реализира отблизо. Иначе центрирането на далечната греда бе на Милен Василев, един от най-активните до момента.

В 55-ата минута Курдов можеше да реши всичко в мача, но този път ударът му, който бе с глава при висока топка на Милен Василев, срещна напречната греда.

След получения гол Пирин опита да заиграе по-активно, но „белите” не им позволиха, като ги спираха на централната линия. В игра за гостите влязоха Панайотов и Хазуров, а завърналият се на „Овча купел” Павле Попара се появи за домакините.

Доста плахи бяха опитите на гостите да застрашат вратата на Гошо Петков. Хазуров се изяви на два пъти, но без да затрудни опитния страж.

Пет минути преди края на редовното време Славия сложи точка на спора с втори гол, дело на Курдов. Диего Невес беше със съществен принос, след като открадна една топка, напредна и пусна успореден на голлинията пас за Курдов, който с точен шут направи 2:0.

В 89-ата минута Курдов бе повален в наказателното поле и реферът наду свирката, посочвайки бялата точка. Галин Иванов оформи крайното 3:0.

Така Славия победи с 3:0 и вече диша по-спокойно на 8-ото място с 8 точки. Пирин остава на последното, 14-о с едва 1 спечелена точка от 7 мача.