2. - "А" група
  3. Лидерът Литекс съсипа жалкия Локо (Пд) - 5:0

Лидерът Литекс съсипа жалкия Локо (Пд) - 5:0

"Оранжевите" загряха по най-добрия начин за предстоящото дерби с Левски

Литекс съсипа Локомотив (Пловдив) с 5:0 на „Градския стадион” в Ловеч. Мачът бе от 13-ия кръг на футболната „А” група.

Лидерът в класирането реши нещата още до почивката като вкара три безответни попадения, дело на Янев, Нифлор от дузпа и Том. През втората част сред голмайсторите се записа и Дока след страхотно изпълнение на пряк свободен удар, а в даденото от съдията продължение Сандриньо оформи крайното 5:0.

„Оранжевите” на Ангел Червенков са лидери в подреждането с 31 точки, с 2 повече и мач по-малко от ЦСКА. Локомотив (Пловдив) са предпоследни с 9 точки, на две от спасителното 13-о място, където в момента се намира новакът Спортист (Своге).

Още през първото полувреме тимът на Ангел Червенков реши мача в своя полза. „Оранжевите” упражниха страхотен домакински натиск до 15-ата минута, но ударите на Янев, Дока и Нифлор като по чудо не попаднаха в мрежата на Ставрев.

Първият гол във вратата на Локомотив (Пловдив) бе въпрос на време. В 19-ата минута Том проби отдясно, намери Христо Янев и намиращият се в отлична форма нападател реализира хладнокръвно за 1:0.

След нова серия от пропуски се стигна до 33-ата минута, когато Трифонов игра с ръка в наказателното поле след изпълнение на ъглов удар и главният съдия Вихрен Манев посочи бялата точка. Зад топката застана голмайсторът на Литекс Вилфред Нифлор и вкара за 2:0, въпреки добрата изява на Ставрев. Стражът на „черно-белите” за малко не успя да отрази силния изстрел на французина.

Само минута по-късно, в 35-ата, бразилецът Том увенча отличната си игра с гол за 3:0. Крилото проби, справи се със защитниците на Локомотив и с прецизен удар направи резултата класически.

В края на полувремето Локомотив погледна към вратата на Литекс, като Голубович се отличи с две страхотни спасявания.

През втората част Литекс намали оборотите. Червенков даде почивка на Пламен Николов и Христо Янев като в игра се появиха Ивайло Петков и Георги Миланов. Нови два пропуска пред вратата на „смърфовете” направи Нифлор.

Том продължи да си прави каквото иска с защитата в „бяло-черно”, а Сандриньо и Миланов не материализираха неговите усилия.

В 80-ата минута Дока си изпроси пряк свободен удар на границата на наказателното поле, застана зад топката и с прецизен изстрел накара Ставрев за четвърти път да извади топката от своята мрежа.

В даденото от съдията продължение Сандриньо със страхотен удар извън наказателното поле направи 5:0, а в следващата атака Саидходжа направи фрапантен пропуск.

Ачиари: Представихме се добре в мач с много ситуации