2. - "А" група
  3. Литекс би с класика Чавдар пред погледа на Гриша Ганчев

Литекс би с класика Чавдар пред погледа на Гриша Ганчев

Двубоят се игра в три части от по 30 минути на Градския стадион в Ловеч

Литекс започна с победа в първата си контрола от лятната подготовка. "Оранжевите" се наложиха с 3:0 над втородивизионния Чавдар (Етрополе).

Двубоят, който се игра в три части от по 30 минути на Градския стадион в Ловеч, беше наблюдаван от трибуните и от собственика на Литекс Гриша Ганчев.

Старши треньорът на домакините Христо Стоичков използва 26 футболисти, от които трима вратари.

Головете паднаха в първата половина на срещата. Още в петата минута новото попълнение Герасим Заков откри резултата. След центриране на Момчил Цветанов.

В 10-ата минута младата надежда на Литекс Никола Колев удвои аванса на тима си. 17-годишният юношески национал се разписа с удар от почти 30 метра.

В 38-ата минута звездата на ловчалии Георги Миланов със странична ножица засече центриране от корнер и направи победата на отбора класическа.

Състав на Литекс: Александров, Димчев, Грозев, Бодуров, Божиков, Йеленкович, Колев, Галин Иванов, Георги Миланов, Цветанов, Заков (Пиргов, Десподов, Руменов, Цветков, Илия Миланов, Попов, Ваюши, Смирнов, Борисов, Славчев, Недялков, Костадинов, Атанас Димитров, Здравчев, Конов);