2. - "А" група
  3. Литекс взе лек успех в Любимец

Литекс взе лек успех в Любимец

Тимът на Златомир Загорчич вкара 4 на „дините”

Отборът на Литекс се върна на пътя на победата след разгромната загуба с 1:4 от Левски. „Оранжевите” постигнаха очакван успех със същия резултат като гост на Любимец в мач от 19-ия кръг на родната „А” група.

Тимът на Златомир Загорчич тотално контролираше действията на терена през първата част. В рамките на шест минути „оранжевите” взеха комфортен аванс с голове на Джордан в 32-рата и на Джазула в 38-ата.

Симеон Славчев направи 3:0 три минути след подновяването на играта, а почетното попадение за домакините бе дело на Тодор Колев в 58-ата минута. Миро Манолов, който бе влязъл като смяна в средата на втората част, оформи крайното 4:1.

„Оранжевите” започнаха изключително активно първите минути на двубоя. Първата опасност за гостите се откри в 18-ата минута. Симеон Славчев засече с глава центриране на Джазула от корнер, но ударът на полузащитника се отби от напречната греда.

Десетина минути по-късно Момчил Цветанов бе изведен очи в очи с Рашков, но лошият терен попречи на играчът на гостите да нанесе точен удар.

В 32-рата минута все пак Литекс откри. След образцова контраатака, Армандо Ваюши намери Джазула. Той се освободи от опеката на противник и пусна топката към Джордан, който откри резултата.

Само шест минути по-късно Джазула удвои аванса на тима на Златомир Загорчич. Симеон Славчев изведе албанеца на стрелкова позиция, който с техничен удар направи резултата 2:0.

В началото на втората част резултатът доби класическо измерение. Симеон Славчев отбеляза дежурния си гол и направи впечатление на мениджърите, които бяха дошли, за да го наблюдават. Армандо Ваюши достави головото подаване, а Славчев с плътен удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Рашков.

Десет минути по-късно домакините се върнаха в мача. След третото си попадение, „оранжевите” понамалиха оборотите и логично допуснаха попадение в собствената си врата. Алонсо центрира отляво, а нисичкият Тодор Колев бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава намали резултата.

В 88-ата минута Миро Манолов оформи крайното 4:1. Влезлият 20-ина минути по-рано в игра, се възползва от пас на Симеон Славчев и с втория си опи за стрелба, преодоля Рашков.

След победата, Литекс остава на втората позиция в класирането, на три от лидера Лудогорец, който има и мач по-малко. Любимец остава под чертата с едва 17 точки, като това трета загуба в последните четири мача за тима на Красимир Мечев.
Рупанов: Благодаря на Септември и се радвам, че съм тук