2. - "А" група
  3. Локо (Пд) временно на върха след минимален успех в Сливен

Локо (Пд) временно на върха след минимален успех в Сливен

Здравко Лазаров остави "воеводите" без точка

Локомотив Пловдив оглави временно класирането в А група, след като спечели трудно с минималното 1:0 при гостуването на стадион „Хаджи Димитър” срещу Сливен в мач от третия кръг на А група.

В 10-ата минута Лазаров преодоля защитник на Сливен, след което нахлу в наказателното поле на домакините и стреля, но Георгиев спаси.

Последва опасна ситуация в 12-ата минута пред вратата на Локомотив, но след удара на Игнатов, Лучини спаси. Три по-късно Лазаров изпробва рефлекса на Георгиев, който спаси.

Домакините се опитаха да наложат превес в края на първото полувреме. В 34-ата минута Миндев стреля с глава, но неточно в аут.

В 41-ата минута Бакалов и Христов направиха двойно подаване, след което последният стреля опасно, но в страни от вратата на Лучини.

Единственото попадение в срещата падна в 45-та минута, когато Лазаров получи хубав извеждащ пас, след което нахлу в наказателното поле на Сливен и стреля под плонжа на Георгиев пращайки топката във вратата му за 0:1.

През второто полувреме „смърфовете” имаха отново надмощие. В 49-ата минута Карвальо излезе сам срещу Георгиев, но стреля слабо и вратарят на Сливен спаси.

След тази победа Локомотив Пловдив е на първо място със 7 точки, а Сливен дели с Миньор последната позиция с 0 и мач по-малко, предаде "Дарик".

СЛИВЕН – ЛОКО ПД 0:1
Лазаров 45’

Сливен: Г. Георгиев; Филипов, Ковачев, Димитров, Игнатов; Стоянов, Миндев (к.), Ямуков, Миранда; Бакалов (84-Коконов), Христов;

Локо Пд: Лучини; Родригес, В. Георгиев, Ю. Бенжалюн, Гаджалов, С. Бенжалюн (35-Кавдански), Златински (79-Керчев), Том (62-Ерош), Лазаров (к.), Карвальо, Коцев;

Жълти картони: Игнатов, Миндев, Ямуков (Сливен), Гаджалов, С. Бенжалюн, Лазаров (Локо Пд)
Съдия: Стефан Спасов

Стадион: „Хаджи Димитър”, Сливен, 3000 зрители

Потвърдено: ЦСКА без Хайнц срещу Берое