2. - "А" група
  3. Любимец тресна Ботев за втори път през сезона +ВИДЕО

Любимец тресна Ботев за втори път през сезона +ВИДЕО

Новакът остана черна котка за „канарчетата”

Любимец победи Ботев (Пловдив) и като домакин. След като нанесе първа загуба на „канарчетата” през сезона на 11 август, днес абсолютният новак им причини 5-ото поражение след 1:0 на свой терен. Единственият гол вкара Иван Вълчанов в 76-ата минута след фантастичен самостоятелен рейд през центъра на отбраната.

Любимец затвърди тенденцията, че е един от най-неудобните съперници на Ботев. Двата тима изиграха 5-ти мач на ниво Б и А група, като канарчетата имат само 1 победа, при 1 реми и 3 загуби.

Воденият от Красимир Мечев тим сложи край на серията без успех в 11 поредни шампионатни срещи, за да си върне 10-ото място със 17 точки и да остане над чертата.

Ботев, който допусна трета загуба в пет мача за първенство, създаде четири положения и веднъж удари греда през първото полувреме. Освен това „канарчетата” имаха основателни претенции за дузпа, неуважени от главния рефер. Любимец имаше само една чиста ситуация пред вратата на Стаховяк преди почивката. През второто полувреме ролите се размениха. Домакините вкараха един гол от две положения и се поздравиха с успеха.

Изтърпелите своите наказания Веселин Минев и Бобан Грънчаров бяха оставени на пейката от треньора на Ботев Станимир Стоилов, докато Борис Галчев, който пропусна няколко тренировки заради ангина, бе оставен извън групата. Като титуляр в защита изненадващо започна Елведин Джинич.

Гостите от Пловдив, които се радваха на мощна подкрепа от трибуните предвид сравнителната близост на град Любимец, започнаха да атакуват вратата, пазена от Рашков от самото начало. В 10-ата минута Луис Педро развинти защитата на домакините, като бе препънат, но арбитърът Христо Ристосков прецени, че няма основания за 11-метров наказателен удар.

Две минути по-късно Иван Цветков проби в наказателното поле и шутира към близкия ъгъл. Рашков обаче изби в корнер.

Вратарят се изяви с изключително спасяване в 23-ата минута, когато Педро не успя да го пробие от 2-3 метра.

Веднъж и гредата се оказа верен помощник на стража при премерен удар на Ромарио. Кортзорг още веднъж отправи много опасен удар, като не улучи.

Капитанът Иван Цветков напомни за интелигентността и класата си в края на полувремето, когато с гръб към вратата стреля с глава под гредата, но Рашков отново бе на мястото си и, макар и трудно, извади в корнер.

Най-доброто си положение Любимец създаде в 44-ата минута. Цветомир Панов си откри пространство в наказателното поле с лъжливо движение. Ударът му с левия крак обаче бе неточен.

Домакините започнаха по-активно второто полувреме, но нямаха точен удар. В състава на Ботев пък бе извършена една промяна. Вместо Луис Педро в игра се появи Томаш Иршак.

Темпото спадна, като Ботев беше неузнаваем. Нямаше и помен от лицето на тима от първото полувреме. „Канарчетата” продължиха с неточните си удари.

Така се стигна до 76-ата минута, когато Иван Вълчанов след самостоятелен рейд премина през цялата защита на Ботев и то през центъра, остана сам срещу Стаховяк и пусна топката покрай него за 1:0.

До края Огнянов можеше да удвои. Той също се разправи с двама бранители, но Стаховяк го блокира във вратарското поле.

Така Ботев записа втора загуба от Любимец през сезона и остана на 4-ото място с 28 точки, на 9 от временния лидер Литекс.