2. - "А" група
  3. Любо Пенев спази заканата си – би Сливен и отива да пие вино с Лечков (видео)

Любо Пенев спази заканата си – би Сливен и отива да пие вино с Лечков (видео)

Ловчанлии измъкнаха успеха под сините камъни след спорна дузпа

Литекс успя да измъкне победа над Сливен на изключително лошия терен на стадион „Хаджи Димитър” под сините камъни. Ловчанлии спечелиха с 1:0 с гол от съмнителна дузпа в края на първото полувреме и записаха трета поредна победа под ръководството на Любослав Пенев. С този успех шампионите излязоха на втора позиция с 22 точки преди домакинството на Левски, който е със същия актив, на Пирин.

В първите минути домакините се ориентираха по-добре на лошия терен в Сливен, но опитите им да стигнат до голова опасност не доведоха до нищо. Постепенно Литекс взе контрола върху играта, като Христо Янев беше особено активен в средата на терена. В 20-ата минута негов удар бе избит от Караманов.

Тежкият терен възпрепятстваше двата отбора да развият идеите си. Поради тази причина те разчитаха на центрирания, които донякъде представляваха потенциална опасност.

Три минути преди почивката Литекс получи право да изпълни дузпа. Съдията Ивайло Стоянов видя нарушение на Евгени Караманов срещу Том и посочи бялата точка. Нифлор реализира и даде преднина на ловчанлии. При 0:1 дойде почивката.

През второто полувреме Сливен се опита да стигне до изравнителен гол. В 53-ата минута Явор Иванов не успя да засече свалена топка от страна на Миндев при ъглов удар.

Литекс пък пробва да реши мача след като измина един час от началото на срещата. В 63-ата минута Караманов се справи с удар на Бодуров с глава. Две минути по-късно силен шут на Янев мина встрани от целта.

Три минути преди края силен удар на Милен Василев можеше да попадне в мрежата на Виничиус, който коварно се заблуди от странната траектория на топката, породена от лошия терен. Междувременно обаче страничният рефер беше вдигнал флага за засада.

В добавеното 4-минутно продължение удар на Дока от дистанция бе избит с мъка от Караманов.

Сливен – Литекс 0:1

Нифлор 43’ д.

Сливен: Караманов, Филипов, Ковачев, Иванов, Коконов (58-Василев), Стоянов (58-Лазари), Миндев (к), Ямуков, Миранда, Игнатов (76-Веселинов), Христов.

Литекс: Виничиус, Беберович, Венков, Янев, Том, Сандриньо (71-Г.Миланов), Дока, Нифлор (81-Тодоров), Николов, Йеленкович (к) (61-Барт), Бодуров.

Жълти картони: Караманов, Игнатов (С), Венков (Л)
Съдия: Ивайло Стоянов
Стадион: „Хаджи Димитър”, Сливен