2. - "А" група
  3. Миньор и Локо (Пд) не се победиха

Миньор и Локо (Пд) не се победиха

500 зрители в Мурсалево видяха два гола за крайното 1:1

Миньор (Перник) и Локомотив (Пловдив) не успяха да се победят като завършиха 1:1 в контролна футболна среща, която се игра в Мурсалево, предаде кореспондентът на Novsport.com в Перник.

Двубоят се игра пред 500 зрители като головете бяха дело на Горан Янкович в 18-ата минута за Миньор и Ангел Йошев в 68-ата за Локо (Пд).

За перничани не игра Румен Трифонов, който само преди няколко дни премина в ЦСКА.

Мачът започна по-добре за „чуковете”. В 18-ата минута Янкович се възползва от лошо изчистена топка на защитата в „бяло-черно” и не остави шансове на Ставрев. До края на полувремето Миньор продължи да диктува темпото, но играчите на Тони Велков не успяха да отбележат нов гол.

През втората част „смърфовете” се активизираха и в 68-ата минута изравниха резултата. Левият защитник Ангел Йошев получи пас от Николай Чипев (и двамата са юноши на ЦСКА) и бе точен за 1:1. До края на мача пловдивският тим изпусна още две отлични възможности за краен успех.

МИНЬОР - ЛОКО (ПД) 1:1

(1:0) Янкович 18’
(1:1) Йошев 68’

МИНЬОР: Чворович; Ю. Иванов, Златков (46’ Стоянов), Олегов, Мутафов (69’ Ашимов); Витанов, Цветков (69’ Симеонов); Павлов, Петров, Янкович (46’ Руменов); А. Николов (46’ К. Хазуров);

ЛОКО ПД: Ставрев; Мечечиев (69’ Сечков), Кюмюрджиев (61’ Гаджалов), Георгиев (61’ Каран), Бенжелюн (46’ Радев); Кики (67’ Абушев), Даксон, Чипев, Кр. Трифонов (46’ Семлер); Пума, Дембеле (69’ Марчев);

Томаш: Най-важни са точките