2. - "А" група
  3. Миньор се отлепи от дъното след инфарктна победа над Монтана (+СНИМКИ)

Миньор се отлепи от дъното след инфарктна победа над Монтана (+СНИМКИ)

"Чуковете" победиха с 2:1 с гол на Писаров в 89-ата минута

Миньор (Пк) се отлепи от дъното, след като с гол в 89-ата минута на Писаров победи Монтана с 2:1 на своя стадион в Перник. Домакините доминираха през целия мач и напълно заслужено стигнаха до победата. Те поведоха през второто полувреме чрез Юруков, но от нищото резервата Тодоров изравни резултата. Набезите на „чуковете” обаче бяха възнаградени в края, въпреки фантастичната игра под рамката на вратаря на гостите Цветковски.

Така Миньор постигна втора победа при Николай Тодоров и събра 9 точки, като задмина новака Етър, който е с 8 точки, и вече е 15-ти в подреждането. Монтана пък остана 13-ти с 11 точки.

Галерия от мача вижте ТУК!

Миньор започна вихрено мача и до 11-ата минута създаде три положения. Още в първата Томислав Павлов нанесе страхотен удар от около 23 метра, преминал на сантиметри от дясната греда. В 9-ата минута Хаджиев засече с глава центриране от свободен удар, но сантиметри го разделиха от гол под гредата. Две минути по-късно и Венци Иванов стреля с глава, но топката мина покрай дясната греда.

„Чуковете” продължиха да атакуват. В 24-ата минута Венци Василев комбинира чудесно с Брахими, който стреля от движение в наказателното поле, но Цветковски успя да спаси.

Изобщо, вратарят на Монтана обра всички центрирания, предназначени за острието на „жълто-черните” Венци Иванов.

Монтана поизравни играта във втората половина на първата част. В 36-ата минута Димитър Илиев се опита да си изпроси дузпа, като се строполи без съприкосновение с тичащия до себе си Венци Василев. Футболистът на Монтана погледна жално към съдията Кабаков от Пловдив, но арбитърът изобщо не му обърна внимание.

Две минути преди почивката Миньор създаде петото си положение от началото на срещата насам. Томислав Павлов центрира, топката попадна в краката на Хаджиев, който от движение и през куп от играчи стреля много опасно, кълбото обаче премина на милиметри от напречната греда.

В края на първата част Пашов от състава на Монтана опита изненадващ фалцов шут директно от ъглов удар. Той насочи топката под гредата, но Пейков внимаваше и спаси.

Почивката дойде при 0:0.

Второто полувреме започна с игра в центъра, където се съсредоточи битката. Монтана започна по-добре. В 61-ата минута удар на Димитър Петков от границата на наказателното поле премина много опасно над напречната греда.

Минута по-късно Миньор направи опасна атака. Писаров подмина Мечечиев като малка гара отляво, центрира в наказателното поле, където Брахими стреля с глава, но Цветковски спаси.

Минута по-късно Цветковски се размина с центриране на Брахими, но Ковачев поправи грешката на вратаря, изчиствайки със сетни усилия пред Венци Иванов.

По-настоятелната игра на Миньор даде резултат в 65-ата минута, когато Брахими проби отдясно, комбинира с Венци Иванов, който напредна през центъра, стигна до чертата на наказателното поле и с пета върна назад към влизащия от втора линия Юруков. Последният с левия крак от упор направи безпомощен Цветковски за 1:0.

В 72-ата минута Миньор пропусна възможността да удвои своя аванс, когато удар на Писаров в долния ъгъл бе спасен от Цветковски.

Нищо не предвещаваше, че Монтана може да изравни. Да, обаче гостите се възползваха от подценена ситуация в 74-ата минута, когато резервата Йордан Тодоров направи самостоятелен пробив отдясно и с шут до лявата греда забоде топката в мрежата за 1:1.

До края Миньор хвърли всичките си усилия, за да стигне до заслужена победа. В 86-ата минута Юруков се освободи от Лахчев в наказателното поле, но вездесъщият Цветковски спаси 100-процентов гол с феноменален рефлекс в долния ъгъл.

Минута преди края на редовното време „чуковете” вкараха заслужен втори и победен гол. Атака започната от Писаров се разви чудесно. Крилото на скорост влезе в наказателното поле и с шут с левия крак от малък ъгъл в близкия ъгъл направи 2:1.

В 93-ата минута Миньор беше близо и до трети гол. Удар на Брахими мина между краката на Цветковски, Дениран обаче изчисти от голлинията. Топката попадна в краката на Ив. Стоянов, който от упор стреля, но този път Цветковски успя да плонжира и да избие.

Тогава дойде последният съдийски сигнал.