2. - "А" група
  3. Миньор завърши есента с победа – 1:0 над Локо (Мездра)

Миньор завърши есента с победа – 1:0 над Локо (Мездра)

Сърбинът Янкович за пореден път хвърли в екстаз публиката в Перник

Отборът на Миньор (Перник) завърши подобаващо есенния дял на „А” група – с домакинска победа с 1:0 над тима на Локомотив (Мездра) в среща от 15-ия кръг на родния шампионат. В герой за домакините отново се превърна сърбинът Горан Янкович, който отбеляза по прекрасен начин единственото попадение в срещата. На полувремето пък 60-годишният фен на Миньор Стефан Григоров спечели Голф 3, който с жълт цвят и черни канти, на капака му е логото на Миньор, а на вратите пише „Айде Миньоро”. Самият Григоров обаче призна, че няма книжка и ще подари возилото на своя син.

Първото полувреме започна доста скучно и двата отбора предимно разиграваха топката в центъра на терена. Единствено Румен Трифонов от състава на домакините правеше нещо по-интересно на зеления килим, но неговите усилия не доведоха до нищо по-интересно. Първата по-интересна ситуация в срещата дойде в 11-ата минута, когато след центриране от фаул, Христозов заби с глава топката в мрежата на Миньор, но страничният съдия вдигна флага за засада.

Впоследствие двата отбора размениха по няколко добри атаки, които обаче също не доведоха до опасност пред една от двете врати. В 36-ата минута капитанът на гостите Страти Илиев, който бе най-активен в редиците на своя отбор, пробва хубав удар от далеч, но топката попадна право в ръцете на Иво Иванов. Минута преди края на полувремето пък удар с глава на Димитър Петков премина встрани от вратата на Миньор.

Миньор започна по-добре второто полувреме, но за сметка на това първото по-интересно положение отново бе в актива на гостите. В 56-ата минута Петков центрира в наказателното поле, където Боби Хазуров засече топката и я прати в мрежата на Иванов, но отново има вдигнат флаг за засада. Малко по-късно пък удар на Цветков със странична ножица бе блокиран в последния момент от бранител на гостите.

Срещата вървеше равностойно с малко голови положения и доста нарушения в средата на терена, докато не се стигна до 79-ата минута, когато Миньор все пак успя да поведе в резултата. Появилият се като резерва Руменов проби отдясно, центрира в наказателното поле, където Янкович засече топката с летящ плонж и я прати в мрежата на Христо Иванов за 1:0.

След гола гостите от Мездра се хвърлиха да изравняват, но не успяха да стигнат до чисто голово положение. За сметка на това пред Миньор се откриха няколко шанса да вкара втори гол и да убие интригата в мача. Първо страхотен удар на Витанов от около 30 метра закачи страничната греда и излезе в аут, а малко по-късно Янкович и Николов се разминаха с острото центриране на Руменов в малкото наказателно поле.

В самия край на срещата пък Миньор изпусна най-чистото положение в мача. Атанас Николов и Станислав Руменов излязоха сами срещу вратаря на гостите, но първият реши да стреля, вместо да подаде, а топката срещна тялото на Иванов. Все пак резултатът остана непроменен и така Миньор се поздрави с нова победа, а Локомотив отново показа слабост при гостуванията си.

Така след този мач Миньор събра 26 точки в актива си и заема 5-ото място преди изиграването на останалите мачове. Локомотив пък е на 12-а позиция с 13 точки.