2. - "А" група
  3. "Моряците" загряха за Литекс с равен срещу румънци

"Моряците" загряха за Литекс с равен срещу румънци

Отборът на Черно море завърши 0:0 с румънския Астра (Плоещ) в контролна среща.

Отборът на Черно море завърши 0:0 с румънския Астра (Плоещ) в контролна среща. Двубоят, играл се в Румъния, бе доста оспорван, но попадения не бяха отбелязани.

Старши треньорът на варненци Стефан Генов даде шанс за изява на повечето от резервите в отбора. Само четирима от титулярите участвали в успешните първи четири кръга, попаднаха в днешната стартова единайсеторка.

Контролната среща бе равностойна, като преобладаваха единоборствата и битката в средата на терена. Липсваха чистите голови положения и точно поради тази причина не паднаха и голове.

Все пак, една от най-опасните ситуации, бе пред вратата на румънците. В 10-тата минута на срещата капитанът на "моряците" Жоро Илиев пусна отличен пас към Румен Николов, който моментално стреля, но топката срещна гредата.

Лекувалият дълго тежка травма Миро Манолов започна като титуляр и игра до 65-тата минута. Малко преди да бъде заменен можеше и да се разпише, след като в 56-тата минута бе изведен сам срещу вратаря, но се засуети и сгреши.

В заключителните минути футболистите от Плоещ действаха доста грубо, като само шансът опази момчетата на Стефан Генов от контузии.