2. - "А" група
  3. Мощен миньорски чук порази Левски (видео+снимки)

Мощен миньорски чук порази Левски (видео+снимки)

Върхът остана временно непроменен

Миньор удари Левски насред София. Чуковете спечелиха с 1:0 на негостоприемния стадион „Георги Аспарухов” и постигна първи успех над „сините” от близо 12 години. Гол на Милен Василев в през второто полувреме нанесе първа домакинска загуба на тима от „Герена” този сезон. Гостите буквално отчаяха своите домакини с безкомпромисна игра в дефанзивен план. Чворович беше непоколебим под рамката и спаси всички удари към него. Диамутен пък направи фаталната грешка при гола на Василев в 59-ата минута преди засада да попречи на резервата Христо Йовов да изравни резултата в заключителните минути.

Загубата оставя Левски на третото място в класирането, въпреки че „сините” са с равни точки с временния Лудогорец и ЦСКА, който днес гостува на Локомотив (Пд) – по 45. Миньор стои комфортно на 9-ата позиция с 24 точки.

Левски беше еднообразен през първото полувреме, докато Миньор добре затваряше празните пространства. Сините действаха предимно с атаки по левия фланг, където безкомпромисен беше Венцислав Василев. Защитникът на Миньор спря всички атаки на Тони Калво и Нуно Питно по крилото. На другия фронт асистент реферът вдигна две много съмнителни засади при подавания от дълбочина зад защитата на Левски – едната на Милен Василев, а другата – на Крум Бибишков.

„Сините” поразчупиха шаблона и отправиха два добри удара чрез Жуниньо и Цветков, но под рамката Чворович беше абсолютно непоколебим. Така се стигна до 40-ата минута на мача, когато Миньор беше най-близо до гола. Милен Василев получи поредното извеждащо подаване на левия фланг. След самостоятелна акция той влезе на скорост в наказателното поле и от аутлинията видя непокрития Бибишков, който необезпокояван си спря топката пред вратарското поле и стреля, но в средата на вратата и Пламен Илиев боксира. Левски отвърна на удара и силен шут на Жуниньо под гредата принуди Чворович да се разтяга и да избива.

През второто полувреме мъките на Левски продължиха. Сините не можеха да създадат голова възможност пред вратата на Миньор, които откриха резултата в 59-ата минута. Диамутен сбърка фатално отляво, което позволи на Том да се измъкне в наказателното поле и да центрира пред малкия пеналт, откъдето Милен Василев от ждроб разстреля Пламен Илиев за 1:0.

В 62-ата минута удар на Христозов от воле за щастие на домакините мина над вратата.

В 66-ата минута Жуниньо завъртя топката с глава от точката на дузпата, но Чворович изби с една ръка. Вратарят спаси и нов удар на бразилеца в 72-ата минута по диагонала в наказателното поле.

В заключителните минути Левски направи опит за щурм. В 87-ата минута гол на Йовов не бе признат поради засада на ветерана според асистент рефера.