2. - "А" група
  3. Пирин (ГД) надви Черно море с 3:2 в голов трилър

Пирин (ГД) надви Черно море с 3:2 в голов трилър

Неврокопчани спряха черната серия от 4 поредни загуби в А група и набутаха "моряците" в зоната на изпадащите

Пирин (Гоце Делчев) прекъсна серията от 4 поредни загуби в А група и в голов трилър победи с 3:2 като домакин Черно море.

Герой за неврокопчани стана централният бранител Димитър Пиргов, който вкара два гола с глава след корнери. Любопитно е, че Димитър Пиргов е брат на бившия вратар на Черно море Илко Пиргов, който сега пази на вратата на Литекс. Преди това Боби Хазуров бе открил от дузпа с първия си гол в първенството този сезон, а Миро Манолов и Росен Колев върнаха Черно море в мача до 2:2.

Над 1 500 зрители на Градския стадион в Гоце Делчев видяха атакуващ футбол, бърза игра, 4 гола, дузпа и много претенции от двата щаба към главния рефер Никола Попов. Победата е първа за Пирин от 1 септември насам, когато отборът надви с 1:0 Етър във Велико Търново.

През първото полувреме домакините играха по-добре и заслужено се оттеглиха на почивка с гол аванс.

Срещата започна с по едно опасно положение за двата отбора. Секунди след първия съдийски сигнал Боби Хазуров изведе Драги Коцев, но вратарят Георги Китанов бързо излезе и изпревари македонеца.

Черно море отговори с бързо нападение по крилото, националът Георги Илиев получи в наказателното поле и стреля в горния ъгъл, но защитникът Фиданин изби с глава и предотврати гола.

Домакините трябваше да поведат в 12-ата минута, но нямаха късмет. Албин Одза получи кълбото при бърза атака, финтира Александър Александров и стреля мощно, но нацели левия страничен стълб.

В средата на полувремето Боби Хазуров се отчете с фрапантен пропуск. Георги Китанов се размина с центриране отдясно, а от 2 метра пред празната врата, Хазуров с глава прати покрай целта.

Натискът на Пирин се увенча с успех малко по-късно. След половин час игра Драги Коцев нахлу в наказателното поле и опита да заобиколи вратаря Китанов, който го събори на земята. Съдията Никола Попов отсъди дузпа и вдигна жълт картон на Китанов. Това решение предизвика бурни протести и от двете скамейки. Домакините искаха червен картон за вратаря, а варненци претендираха, че изобщо не е имало дузпа.

Две минути футбол въобще не се игра, но от бялата точка Боби Хазуров се разписа, въпреки че Китанов позна ъгъла и с първия си гол за неврокопчани този сезон в А група откри резултата.

При разправиите един от помощниците на Адалберт Зафиров – Минчо Минчев беше изгонен от пейката на „моряците”.

Зафиров направи две смени още до почивката – една принудителна и една тактическа. Александър Александров излезе с травма, Илиян Капитанов също бе заменен, а в игра влязоха Живко Атанасов и Стамен Ангелов.

През втората част играчите на Адалберт Зафиров излязоха напълно преобразени.

Дончо Атанасов правеше бързи пробиви по крилата и в 49-ата минута един от тях доведе до изравнителен гол. Атанасов нахлу по фланга и центрира по земя за Миро Манолов, който прониза целта за 1:1.

Пирин се стресна след попадението и пак тръгна напред. Георги Китанов с мъка изби хубав удар от фаул на Лазаров в корнер. От ъгловия удар вратарят бе матиран, след като Лазаров центрира, а Димитър Пиргов бе непокрит в наказателното поле и с глава направи 2:1 в 55-ата минута.

Головете продължиха да валят и „моряците” изравниха по същия начин, по който Пирин поведе. Росен Колев засече центриране от корнер и пак върна паритета – 2:2.

Пет минути по-късно Миро Манолов се откъсна сам срещу вратата, но настъпи топката на границата на наказателното поле и опропасти тази идеална ситуация.

За пропуските варненци бяха наказани в 78-ата минута. Гостите не си взеха поука от първия гол на Пиргов и допуснаха същото попадение отново. Панайотов достави удобна топка от корнер, Пиргов надскочи защитата и с глава намери ъгъла за 3:2, с което донесе три точки на Пирин.

До края Абдиков и Димитров от Черно море се удариха лошо и доиграха мача с превръзки на главите.

Миро Манолов можеше да донесе точка на гостите в края, но стреля силно малко над вратата на Пирин.

С тази победа Пирин има 12 точки на 8-ма позиция, Черно море остава 13-ти с 9 и е в зоната на изпадащите.