2. - "А" група
  3. Пирин (ГД) с първи успех на лагера в Турция

Пирин (ГД) с първи успех на лагера в Турция

Победата на неврокопчани донесе Борислав Хазуров, вкарал два гола за успеха с 3:2, съобщи кореспондент на Novsport.com

Пирин (ГД) победи с 3:2 казахстанския Кайрат Алмати в контролна среща в Белек, съобщи кореспондент на Novsport.com.

Така неврокопчани записаха първа победа по време на лагера си в турския курорт, след като преди това регистрираха три поредни загуби - с 0:3 от Карабюкспор, с 0:1 от Шахтьор Караганди и с 1:5 от Ордуспор.

Казахстанският тим откри резултата още в началото на мача, но малко по-късно капитанът на неврокопчани Петър Лазаров от дузпа изравни. Победата на отбора от Гоце Делчев донесе Борислав Хазуров, който се отчете с два гола през второто полувреме.

Това са първи попадения от игра за нападателя от много време насам. През есенния дял на първенството Хазуров вкара два гола от дузпи.

Дебют за новаците в „А” група направи зимното попълнение Любомир Витанов, който се присъедини към новите си съотборници вчера, а днес влезе в игра след почивката.

Следващата контрола на Пирин  е в петък, когато съперник на тима ще бъде украинският Кривбас. В лагера на Пирин (ГД) останаха доволни от показаната игра и най-вече от първата победа.

Утре ще станат ясни още две контролни срещи, които отборът ще изиграе на турска земя. Както е известно, неврокопчани удължиха лагера си до края на месеца.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Потвърдено: ЦСКА без Хайнц срещу Берое