2. - "А" група
  3. Пирин отново не победи в Анталия

Пирин отново не победи в Анталия

Пирин записа второ равенство в контролите от подготовката в турския курорт Анталия. "Орлетата" извъртяха 0:0 с елитния тим от Босна и Херцеговина - Борац (Баня Лука).

И през двете полувремена Пирин бе по-добрият отбор и създаде всички по-опасни положения в мача. През втората част дори се наложи възпитаниците на Зоран Марич да се върнат изцяло в защита и да запазят нулевото статукво и на моменти действаха изключително грубо.

Първо в 14-ата минута Благой Наков с удар от около 25 метра разстресе левия дирек на Кнежевич. Десет минути по-късно пък новото попълнение Димитър Воденичаров с удар от воле прати топката право в ръцете му. Преди това удари на Мирослав Ризов преминаха в непосредствена близост до противниковата врата.

През втората част треньорът на Пирин Стефан Грозданов направи няколко смени. На местата на Макенджиев, Паланков, Наков, Кондев и Воденичаров, Грозданов пусна в игра Ганев, Стоянов, Димиров, Цачев, Якимов, Кацимерски и Сандански.

Въпреки многото смени благоевградчани натикаха съперника в неговата половина, но така и не успяваха да  превземат вратата на Кнежевич. Първо това опита през втората част да направи Калоян Стоянов с два последователни удара от далече. Първият бе париран от стража на Борац, докато другият профуча покрай гредата.

Именно Стоянов изпусна най-чистото положение за своя отбор в самия край на мача, когато се размина с топката при едно центриране на Ризов. С пропуски през второто полувреме за "зелено-белите" се отчете и дошлият от ЦСКА Янко Сандански.

И в тази контрола ясно се видя, че Пирин създава положения, но трудно реализира. За това и треньорът Стефан Грозданов не спира да казва, че му е необходим чист нападател, който да бележи.

На другия терен отборите на Банско и Гомел (Беларус) също не се победиха и завършиха -1:1 .Това бе последната контрола по време на подготовката в Турция за лидера в Западната "Б" група Банско. Утре отборът тренира за последно и на следващия ден се прибира обратно в България.

Следващата проверка на Пирин, който продължава подготовката си в Анталия до 16 февруари, е на 15 февруари срещу ФК Александрия (Украйна).

Двата отбора на Пирин и Банско ще се срещнат по между си в контрола на 20 февруари.