2. - "А" група
  3. Пирин падна от Интер (Баку), Шенсой иска среща с ръководството

Пирин падна от Интер (Баку), Шенсой иска среща с ръководството

Вицешампионът на Азербайджан Интер (Баку) започна с победа контролите си на българска земя. На комплекс „Пири” в Банско азерите се наложиха с 2:0 над Пирин (Благоевград), предаде кореспондентът на Novsport.com в Банско.

Попаденията за Интер реализираха българинът Петър Златинов в 45-ата минута и Асиф Мамедов в 85-ата.

Мачът започна по-добре за гостите. В 11-ата минута дошлият на пробив в Интер от ЦСКА Владислав Златинов бе фаулиран пред наказателното поле на Пирин, а след изпълнението на фаула Гутиерес нацели лявата греда. Единственото смислено, което осъществиха Пирин за цял мач бе в 35-ата минута, когато след заучено изпълнение на фаул Даниел Пеев намери в наказателното поле Георги Георгиев, но ударът му с глава мина на сантиметри от горната греда.

В 45-ата минута Петър Златинов получи топката в предни позиция и със силен удар по земя не остави шансове на Благой Макенджиев за 0:1. При този резултат завърши първото полувреме.

През втората част отново отборът от Азербайджан бе по-добрият на терена и създаде няколко опасни положения. В 54-ата минута Марсело Лобарте прати топката в мрежата, само че за късмет бе Пирин, тя бе от външната страна и играта бе подновена с аут.

В 82-ата минута Асиф Мамедов излезе очи в очи с резервния вратар на „орлетата” Веселин Ганев, но той се намеси подобаващо. 3 минути по-късно Асиф намери мрежата му за 2:0 при идентична ситуация.

Това бе втора загуба за Пирин от началото на предсезонната подготовка в Банско.

Веднага след мача старши треньорът Наджи Шенсой каза, че ще поиска спешна среща с ръководството за привличането на поне още 4,5 играчи, в против случай според него с тази селекция отборът е обречен на изпадане.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Потвърдено: ЦСКА без Хайнц срещу Берое