2. - "А" група
  3. Пирин постигна първа победа през сезона

Пирин постигна първа победа през сезона

Тимът от Гоце Делчев се наложи с минималното 1:0 над Берое и прекъсна серията си от 8 поредни загуби в "А" група

Пирин (Гоце Делчев) прекъсна серията си от осем поредни загуби в „А” група и постигна първа победа в първенството през настоящия сезон, след като се наложи с минималното 1:0 като домакин на Берое (Стара Загора).

Двубоят от 10-ия кръг на родния футболен шампионат бе интересен, а единственото попадение в срещата бе дело на Веселин Марчев, който се разписа с глава след центриране на Петър Лазаров от корнер в 78-ата минута.

Така след този успех Пирин продължава да е на последното 14-то място в класирането, но вече е с актив от 4 точки. Берое остава с 12 на 9-ата позиция.

Началото на срещата бе равностойно, а първата по-интересна ситуация бе в 7-ата минута, когато Марио Близнаков навлезе в наказателното поле и пробва центриране, но Борислав Стойчев изби в ъглов удар. Близнаков центрира кълбото от последвалия корнер, а Веселин Марчев засече с глава, но топката премина над горната греда.

В 15-ата минута се стигна до нова добра възможност за Пирин, след като Петър Лазаров комбинира с Георги Петров, който се откъсваше сам срещу вратаря, но настъпи кълбото и атаката на домакините приключи.

Малко преди средата на първата част Иво Иванов стреля от далечна дистанция за Берое, но не намери рамките на вратата. В 24-ата минута Елиаш също стреля неточно за гостите, а 3 по-късно Елиаш пусна към Каядо, който обаче си поведе дълго кълбото и Абдиков излезе и го улови.

Берое пропиля отлична възможност да открие резултата в 33-ата минута. Венцислав Христов подаде към Георги Андонов, който обаче от няколко метра не успя да нацели добре кълбото. Пирин отвърна с удар на Марио Близнаков, но кълбото не намери очертанията на вратата. На почивката резултатът в Гоце Делчев бе 0:0.

Венцислав Христов можеше да изведе Берое с гол напред в 56-ата минута, но Абди Абдиков спаси удара на футболиста на гостите. Малко след това се стигна до неточен удар с глава на Димитър Пиргов от състава на Пирин.

В 65-ата минута нов изстрел на Венцислав Христов бе спасен от вратаря на домакините, а в 68-ата Иван Горанов стреля към вратата на Пирин, но топката премина много близко покрай вратата. Малко след това нов удар на Горанов бе блокиран, а в 77-ата минута Давид Каядо нанесе изстрел, но Абди Абдиков се справи.

Пирин откри резултата в 78-ата минута. Петър Лазаров центрира кълбото от корнер, а Веселин Марчев с глава го прати в мрежата на Иван Караджов. Берое се опита да изравни и в 83-ата минута Георги Андонов нанесе удар, но не успя да намери рамките на вратата. Серафим Михайлов от Пирин пък се отчете с изстрел малко след това, но и той не успя да прати кълбото в очертанията на вратата. В 86-ата минута Пламен Крумов стреля неточно за Берое от пряк свободен удар.

Пирин успя да удържи аванса си от едно попадение до последния съдийски сигнал и така спечели срещата с 1:0.

В следващия кръг тимът от Гоце Делчев гостува на Черно море, докато Берое е домакин на Литекс.