2. - "А" група
  3. Последната минута е фатална за Хубчев в Ловеч

Последната минута е фатална за Хубчев в Ловеч

Берое гостува на Литекс в събота, а старши треньорът на „зелените" Петър Хубчев трябва да внимава за последните минути в Ловеч.

Берое гостува на Литекс в събота, а старши треньорът на „зелените" Петър Хубчев трябва да внимава за последните минути в Ловеч. Тенденцията през годините сочи, че отборите на бившия защитник страдат именно в края на мачовете си на стадиона до Покрития мост.

През сезон 2009/10 Хубчев води Черноморец (Поморие) в знаменит финал за Купата на България с Берое, а заралии спечелиха с 1:0 с гол на Дончо Атанасов в добавеното време.

Три години по-късно Хубчев отново е на финал за Купата на стадиона в Ловеч. Този път с тима на Берое. Съперник е Левски, а до последните минути на редовното време „зелените" водят с 3:1. След два късни гола на „сините" срещата влиза в продължение, а Берое в крайна сметка спечели трофея с дузпи.

За последно Хубчев беше посечен в последната секунда миналия сезон, когато Литекс излъга Берое с 2:1. Победното попадение за „оранжевите" падна в 94-ата мин. и беше дело на Илия Миланов.