2. - "А" група
  3. Резервата Арш отново спаси Левски (видео+снимки)

Резервата Арш отново спаси Левски (видео+снимки)

Холандецът вкара победното попадение за трудното 2:1 над Видима на „Герена”

Отборът на Левски записа трета поредна победа и втора под ръководството на Николай Костов, след като днес се наложи трудно с 2:1 над тима на Видима Раковски. Срещата се игра на стадион „Георги Аспарухов” и бе от програмата на 14-ия кръг на родната „А” група.

Двубоят се игра пред не повече от 2000 зрители, а капитанът на „сините” Христо Йовов изигра поредния си силен мач, като бе в основата и на двете попадения за своите. Самият Йовов не вкара гол, с което не можа да изравни Георги Иванов във вечната ранглиста. В момента Гонзо има 120 попадения, докато Йовов е със 119.

Дарко Тасевски даде преднина на „сините” още в 25-ата секунда, а Какалов изравни в 20-ата минута. Крайното 2:1 пък оформи резервата Арш в 51-ата минута.

Мачът започна повече от отлично за домакините, след като още в 25-ата секунда Гаджев намери Йовов на десния фланг, капитанът на "сините" върна към дузпата, където Тасевски засече с десния, давайки преднина на своите още в 25-ата секунда.

След попадението Левски продължи да владее инициативата, но положенията пред вратата на Колев бяха рядкост. След 15-ата минута пък, гостите се поокопитиха и на свой ред погледнаха към противниковата врата.

Така дойде 20-ата минута, когато Хикмет отне в центъра и напредна, намери Какалов отдясно, който навлезе в пеналта и с техничен удар в далечния ъгъл възстанови статуквото.

Веднага след гола Йовов можеше отново да изведе „сините” напред, след като бе намерен непокрит малко пред малкото наказателно поле, ала ударът му премина покрай вратата на Пламен Илиев.

Последва неточен шут на Тасевски, а в 27-ата минута Гаджев изстреля един от марковите си снаряди, но стражът на гостите внимаваше и изби в корнер.

До края на полувремето се запомниха само два далечни удара на Какалов и Стойчев, които не доведоха до нищо сериозно. Така двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

Втората част стартира с хубава възможност за Какалов, който шутира с левия крак от границата на наказателното поле, ала ударът му попадна право в обятията на Илиев.

Така дойде 51-ата минута, когато Гаджев намери Йовов в пеналта, капитанът на домакините напредна, стреля по диагонала, Колев спаси, но при добавката влезлият на почивката Арш не сбърка от няколко метра - 2:1.

След гола „сините” продължиха да натискат, но пропуски направиха Арш и Младенов, като ударите и на двамата бяха спасени от стража на севлиевци. В 65-ата минута Йовов изведе Младенов срещу Колев, но ударът по диагонала бе спасен от вратаря на гостите.

Последваха няколко смени в двата тима, но като цяло Левски продължи да диктува темпото на мача. В 71-ата минута, след грешка в защитата на Видима, топката попадна в Арш, който обаче се засуети.

В последните 10 минути домакините се умориха и предоставиха инициативата на своя съперник. В 81-ата минута пред Видима се откри страхотна възможност за изравняване на резултата. Тогава Бенгюзов проби мощно отдясно и върна към дъгата на пеналта, където Русев засече от движение, но право в ръцете на Илиев.

В ответната атака пък Гаджев направи непростим пропуск, след като овладя между дузпата и малкия пеналт, но стреля над вратата на Колев.

До края на мача нов гол не падна и така Левски победи трудно Видима Раковски с 2:1.