3. Сливен и Берое в оспорвана битка за точки

Сливен и Берое в оспорвана битка за точки

Сливен приема Берое в отложен двубой от първия кръг на „А” група

Сливен приема Берое в отложен двубой от първия кръг на „А” група.

Преди днешната среща на стадион „Хаджи Димитър” спортният директор на Сливен  Драголюб Симонович изрази съжалението си от пропуснатите шансове Сливен да натрупа по-голям точков актив в мачовете срещу Пирин, Локо (Пд) и ЦСКА, след като срещу „орлетата" и „армейците" тимът бе очевидно ощетен. Сърбинът обаче демонстрира оптимизъм и каза, че нищо не е загубено, а Сливен ще се опита да спечели за първи път у дома през този сезон срещу Берое. Единственият кадрови проблем на „воеводите" е свързан с травмата на Влади Ямуков. Старо разте-жение го извади от игра срещу ЦСКА още в 52-рата минута и въпреки усилията на лекарския екип той ще пропусне двубоя.

„Това е сериозен проблем за нас - категоричен бе Дуци. - Колко важен е Владо за нас, ще разберете от факта, че е единственият футболист, с когото не провеждам разговори от' тактическо естество." Драголюб Симонович бе лаконичен и по отношение на слуховете, че „воеводите" ще върнат жеста на Илиан Илиев и компания за онова 0:1 през пролетта в Стара Загора, което на практика остави Сливен в „А" група. „Знам, че веднага ще тръгнат приказки, но ние ще се постараем да не ги провокираме", заключи Дуци.

Илиан Илиев ще ръководи отбори дистанционно, тъй като е наказан един мач да не стои на резервната скамейка, след като бе отстранен по време на мача с Локо (Сф).

„Домакините от Сливен показват все по-добра игра и запазиха голяма част от отбора си от миналата година. Двубоят изобщо няма да бъде лесен, освен това те ще търсят на всяка цена успех срещу нас", заяви треньорът на беройци Илиан Илиев.

Фактите преди днешната среща:

Деян Христов единствен е изиграл 33 поредни двубоя за Сливен от началото на миналия сезон досега и е основен голмайстор на тима с 12 попадения оттогава насам.

Пет от шестте гола, които Сливен е допуснал от началото на първенството, са вкарани през второто полувреме. Сливен на два пъти губи мачове, след като е повеждал в резултата.

И при петте си последни загуби в “А” група Берое не успява да вкара гол на своите съперници.

Досега треньорът на Берое Илиян Илиев не е дал нито една минута почивка на някой от титулярната четворка защитници – Александър Томаш, Тодор Тодоров, Станислав Бачев и Веселин Пенев
Рупанов: Благодаря на Септември и се радвам, че съм тук