2. - "А" група
  3. Спортист с първа победа в "А" група - 2:1 над Локо (Пловдив)

Спортист с първа победа в "А" група - 2:1 над Локо (Пловдив)

Спортист ще играе за пръв път този сезон на своя стадион

Спортист (Своге ) измъкна драматична победа над Локомотив (Пловдив) с 2:1 в двубой  от петия кръг на „А” група. В първия мач на новака в елита на своя стадион феновете напълниха трибуните и видяха първи успех за своите в елита с развръзка с последните секунди.

В 11-ата минута Шопов отправи опасен изстрел към вратата на Локомотив, но топката премина покрай вратата.

Малко по-късно падна и първият гол. Юношата на ЦСКА Мирослав Антонов даде преднина на своите в 15-ата минута след изпълнение на дузпа отсъдена с нарушение срещу самия него.

В 18-ата минута Красен Трифонов направи страхотен пропуск, след като бе изведен сам срещу вратаря, но стреля в него.

В 31-ата минута обаче същият футболист изравни. Той се възползва по великолепен начин от грешка в състава на домакините и изравни резултата – 1:1.

Така завърши първата част.

През второто полувреме и Спортист и Локомотив създадоха по няколко опасности. В 69-ата минута след великолепно изпълнение на Даксон от пряк свободен удар  топката срещна гредата.

След това пък капитанът на гостите Димитър Илиев излезе сам срещу вратаря Тодор Кючуков, но стреля встрани.

Точно, когато мачът отиваше към равенство, дойде и победният гол за Спортист. Във втората минута на добавеното време друг юноша на ЦСКА - Ивайло Димитров, отбеляза невероятен гол.  Харизанов центрира отляво, топката попадна на гърдите на Димитров, който със задна ножица изпрати топката в лявата греда и след това топката влезе във вратата.

В последните секунди на мача Ангел Йошев имаше шанс да изравни, но пропусна. Феновете на гостите пък изразиха протеста си като почнаха да хвърлят каквото имат под ръка по терена.