2. - "А" група
  3. Спортист удави "моряците" от Варна и ги хвърли в Искърското дефиле

Спортист удави "моряците" от Варна и ги хвърли в Искърското дефиле

Спортист (Своге) направи мача на сезона си досега, след като победи с 2:1 Черно море. Петър Шопов и Миро Антонов ознаменуваха труда на всички в отбора.

Спортист (Своге) направи мача на сезона си досега, след като победи с 2:1 Черно море. Новаците в „А” група удавиха „моряците” в Искърското дефиле на Стара Планина, след като Петър Шопов и Миро Антонов ознаменуваха труда на всички в отбора.

Един гол бе върнат Миро Манолов, но това не бе достатъчно за миналогодишния бронзов медалист да вземе поне точка от двубоя.

През целия мач играчите на Черно море действаха мудно и сякаш не можеха да натиснат както искат съперника си.

Двубоят започна с по-активн игра на домакините. В 15-ата минута Петър Шопов стреля с глава, но топката бе отбита. В 19-ата Илко Пиргов боксира и предотврати нова опасност пред своя тим.

В 38-ата минута резултатът бе открит. Дениран бе отлично изведен сам срещу вратаря и стреля право в неговото тяло, след което Шопов довкара топката с глава.

Малко след това и Черно море имаше шанс да изравни, след като Миро Манолов нацели страничната греда, изведен сам срещу направилия много добър мач вратар Димитър Симеонов.

На почивката треньорът на Черно море Велизар Попов реагира с две смени. Той вкара в игра Дяков и Стоянов, а изкара Кулибали и Борносузов.

Това обаче не промени държанието на Черно море на терена. Играта си остана отново бавна и мудна. В 51-ата минута варненци имаха невероятен късмет. Дениран прехвърли Пиргов от около 30 метра, но топката падна пред голлинията и в последния момент и прескочи вратата.

Две минути по-късно, след центриране в наказателното поле, Антонов спря технично топката с гърди, обърна се и с удар от въздуха вкара за 2:0.

Малко след гола, Черно море върна един гол. Голмайстор бе Миро Манолов. След центриране на Радослав Бачев отляво вратарят Симеонов излезе малко неразчетено и нападателят  изпревари стража, след което с глава намали.

До края на двубоя обаче „моряците” не намериха сили да върнат още едно попадение. Спортист изглеждаше като далеч по-опитен отбор и организираше опасни контри. Играчите от Своге имаха на няколко пъти шанс и за 3:1, но липсата на шанс ги лиши от такова развитие.

За Черно море пък Здравко Лазаров, Миро Манолов и Алекс имаха възможности за изравняване, но опитите има се оказаха безуспешни.

Така отборът от Своге вече има 7 точки в актива и върви уверено към целта си - оставане в "А" група. В Черно море пък кризата се задълбочи още повече и показа, че смяната на Никола Спасов не е довела до нищо. За четири мача като гост отборът има три загуби и един равен.