2. - "А" група
  3. Златен гол на Емануеле Морини донесе кървава победа на Ботев над Локомотив в Битката за Пловдив

Кирил Акалски и Мартин Сечков биха Лилчо Арсов след края на мача, Иван Маринов - Чушката подаде оставка.

Ботев победи с 1:0 Локомотив в дербито на Пловдив в тежък мач и много битка на стадион „Христо Ботев”. „Канарчетата” надиграха тотално тактически своя съперник, а техният отбор започна само с два българи в стартовия състав.

Емануеле Морини вкара златния гол за канарчетата пет минути преди края, с което донесе първа победа на Ботев от началото на сезона.

Веднага след края на двубоя пък Кирил Акалски и Мартин Сечков се сбиха с легендата на Ботев Лилчо Арсов и сътвориха зрелищен бой след края на срещата.

Двубоят започна равностойно, но Ботев постепенно взе инициативата. Първо Ребека имаше няколко добри прояви по дясното крило, но гол не падна. След това Димитър Илиев и Даксон бяха в основата на две опасни положения за гостите, преди да се стигне до 27-ата минута, когато дойде и най-опасното положение до момент.

Морини подаде страхотен извеждащ пас към Ребека, който чукна топката покрай Акалски, но тя мина на сантиметри от лявата греда. Три минути по-късно след корнер Ола стреля с глава и реабилитираният Кюмюрджиев изчисти от голлинията. Секунди по-късно пък Ребека стреля от границата на наказателното поле, но на сантиметри над гредата.

Така завърши и първата част. През втората Локомотив започна да играе по-разнообразно. Гостите имаха повече инициативата в първите 20 минути. На терена се появи бразилеца Том, който раздвижи халфовата линия. В 57-ата минута именно той пусна много добър пас към Димитър Илиев, който от няколко метра не може да накаже вратаря Бриньоли. За лош късмет обаче Том  се контузи и трябваше да напусне играта само 20 минути, след като се появи. След този момент свършиха и добрите моменти за Даксон и компания.

Ботев отново лека полека взе инициативата и стигна до няколко възможности. В 77-ата и 78-ата минути Дзанолети и Витанов имаха възможности за гол. В 79-ата минута пък домакините вкараха, но голът беше отменен. След бързо изпълнен корнер топката бе центрирана в наказателното поле, където подобно на Марадона срещу Англия, Ребека отклони топката с ръка и Ола я вкара, но реферът внимаваше.

В 85-ата минута обаче стадионът избухна. След центриране от корнер Даниел Ола се извиси на всички останали и отклони топката с глава, след което от нищото изникна Морини, който със страхотен удар от няколко метра щеше да скъса мрежата на Акалски.

До края на мача „канарчетата” удържаха победата и имаха две много опасни контри, при една от които можеше да вкара и втори гол.

Веднага след края на мача стражът на Локо Кирил Акалски показа среден пръст на публиката на Ботев, след което се сби с Лилчо Арсов. На помощ за него дойде и Мартин Сечков, които свалиха бившия футболист на земята и започнаха да го ритата.

Все пак обаче в крайна сметка те бяха разтървани и боят беше прекратен преди напрежението съвсем да ескалира. В същото време Дани Кики излезе и заби знамето на Локо в центъра на терена, а след него шефът на Ботев Марко Орнела се появи също и развя знамето на Ботев.