Астън Вила се изложи при гостуването си на Фулъм (ВИДЕО)

Бирмингамци загубиха с 2:1

Астън Вила спечели гостуването на Фулъм с 2:1 в мач от 25-тия кръг на английската Висша лига. Отборът от Бирмингам влезе в серия загуба-победа, като в предишния кръг загуби от Манчестър Юнайтед, а преди това победи Шефилд Юнайтед.

Оли Уоткинс вкара и двете попадения за Астън Вила, като той се разписа и трета път, но голът му не бе зачетен. За домакините отбеляза Родриго Муниз.

Футболистите на Футбол преминаха от радост към тъга само в рамките на 60 секунди. В 22-ата минута Тим Рийм вкара топката във вратата на Вила, но попадението не бе зачетено заради засада. Ситуацията бе прегледана с ВАР и потвърдена.

В 23-ата минута Вила отбеляза. Оли Уоткинс стигна до отскочилата топка и я вкара в мрежата на лондончани.

В 29-ата минута Лиън Бейли получи топката в празно пространство и отправи бомбен удар към вратата, топката се удари в гредата и излезе в аут.

В края на полувремето Астън Вила вкара втори гол. Оли Уоткинс отбеляза, но в крайна сметка и той не бе зачетен, тъй като се оказа, че има маркирана засада.

Секунди преди края на полувремето Родриго Муниз стреля с глава, но не успя да уцели вратата.

В 57-ата минута Астън Вила вкара втори редовен гол. Юри Тилеманс освободи Оли Уоткинс в наказателното поле и той не сбърка – 0:2.

В 64-ата минута Фулъм намали. Родриго Муниз получи добър пас и излезе сам срещу вратаря и отбеляза за 1:2.

Само 2 минути по-късно Оли Уоткинс пропусна възможността да вкара трети гол. Той стреля опасно, но топката мина покрай гредата.

Фулъм пропусна две добри възможности в рамките на няколко секунди Първо Алекс Иуоби получи добър пас и стреля опасно, но Емилиано Мартинес отрази удара му. Топката стигна до Хари Уилсън стреля от границата на наказателното поле, но не уцели вратата.

В първата минута от продълженията Адама Траоре получи пас в наказателното поле, но Емилиано Мартинес спаси.