2. - Англия
  3. Борнемут победи тотално безличен Нюкасъл, Соланке с два гола

Борнемут победи тотално безличен Нюкасъл, Соланке с два гола

Домакините стигнаха до успех

Борнемут победи Нюкасъл с 2:0 в мач от 12-ия кръг на Висшата лига. В герой за “черешките” се превърна Доминик Соланке, който отбеляза и двете попадения.

Домакините създадоха опасно положение още в 1-ата минута. Райън Кристи отправи точен удар, но Ник Поуп се намеси без проблем. Две минути по-късно крилото на “черешките” Антоан Семеньо стреля от границата на наказателното поле, но отново вратарят на “свраките” бе на точното място.

В 28-ата минута Джъстин Клуиверт отново тества рефлекса на Поуп, който изби топката в ъглов удар. 10 минути по-късно Семеньо пробва късмета си, но изстрелът му премина на близо до левия страничен стълб.

Резултатът бе открит в 60-ата минута. Доминик Соланке бе най-съобразителен в наказателното поле и най-накрая успя да преодолее Поуп. 11 минути по-късно Маркъс Таверние стреля от границата на наказателното поле, но стражът на “свраките” отново се намеси.

Соланке отбеляза втория си гол в 71-ата минута. След ъглов удар нападателят се оказа на правилното място и вкара топката в мрежата с пета. Ситуацията бе преразглеждана от ВАР за евентуална игра с ръка на Соланке, но в крайна сметка такава не бе отсъдена.

В 97-ата минута Луис Синистера бе близо до трети гол. Неговият удар рикошира в защитник на гостите, но Поуп отново се намеси.

Борнемут се намира на 17-ото място във Висшата лига с 9 точки, докато Нюкасъл е 7-и с 20 пункта. В следващия кръг "черешките" гостуват на друг отбор, който се бори за оцеляването си - Шефилд Юнайтед, докато Нюкасъл приема Челси.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)