2. - Англия
  3. Челси победи минимално Уест Бром, феновете на "сините" издигнаха плакати срещу Рафа

Демба Ба донесе успеха за тима на Бенитес, Уест Хем удари Стоук като гост

Отборът на Челси отново си върна третото място в класирането след като в мач от 28-ия кръг на Премиър лийг победи Уест Бромич с минималното 1:0.

Единственото попадение на „Стамфорд Бридж” отбеляза Демба Ба с 28-ата минута, след асистенция на Давид Луис.

Срещата ще се запомни повече с факта, че феновете на „сините” започнаха открито да показват негодуванието си от временния наставник Рафаел Бенитес, като дори издигнаха плакати срещу него.

Лондончани иначе имаха пълно превъзходство в двубоя и могат да съжаляват, че не се поздравиха с далеч по-изразителна победа, тъй като пропуснаха куп изгодни положения.

Оскар, Мата и Давид Луис пропиляха страхотни положения преди Ба да открие резултата с удар от близко разстояние в 28-ата минута.

След това отново Мата и Оскар можеха да се разпишат, а попадение на Лампард бе отменено поради засада.

Все пак и гостите показаха зъби при страхотен удар на Одемвинге от фаул в заключителните минути на двубоя. Петър Чех обаче показа класа и отрази изстрела.

Така това 1:0 се оказа достатъчно на „сините”, за да подпечатат 15-ата си победа от началото на сезона, която ги връща временно на трета позиция с 52 точки преди преди утрешното домакинство на Тотнъм, който приема Арсенал.

Тимът на Уест Бромич пък е осма позиция с 40 точки.

В друга среща от кръга отборът на Уест Хем победи като гост Стоук Сити с 1:0.

Единственото попадение на „Британия стейдиъм” отбеляза Джак Колизън в последните секунди на първата част, възползвайки се от подаване на Рикардо Вас Те.

Така „чуковете” се изравниха по точки с „грънчарите”, но по-лошите им показатели ги оставят на 12-а позиция. И двата тима имат по 33 точки.