2. - Англия
  3. Челси си върна 1-ото място след 2:0 над Блекбърн

Челси си върна 1-ото място след 2:0 над Блекбърн

Лондонският Челси отново оглави класирането в английската Висша лига след 12-ия кръг на надпреварата. След победата вчера на Ливърпул над Уест Бромич, тимът на Рафаел Бенитес бе лидер в Премиершип. На „Иууд Парк” днес Челси победи Блекбърн с 2:0, след две попадения на Никола Анелка и си върна първото място.

Мениджърът на Челси Луис Фелипе Сколари започна в атака с Анелка, като зад него действаха Саломон Калу и Флоран Малуда. Франк Лампард отново бе диригент в халфовата линия, като подаваше отлично на своите съотборници. В 39-ата минута Алекс стреля към вратата на Робинсън, топката рикошира в крака на Анелка и резултатът бе открит.
През втората част отново „сините” бяха господари на терена. В 68-ата минута Лампард подаде отлично към Анелка, който за втори път направи безпомощен Робинсън. Робъртс, Вилануева и Педерсен бяха най-активни за домакините, но не успяха да реализират създалите се възможности пред Петър Чех. В 81-ата минута Лампард стреля от пряк свободен удар и топката срещна горната греда зад вратаря на Блекбърн.
Със постигнатите три точки Челси заема 1-ото място в класирането с 29 точки. Ливърпул е със същия актив, но тимът има по-лоша голова разлика. Възпитаниците на Пол Инс имат 13 и са 14-и.
В Англия: Ливърпул взе дербито с Челси и си върна върха (ВИДЕО)

Мърсисайдци спечелиха с 2:1 на „Анфийлд“

Манчестър Сити превзе „Молиню“ в 95-ата минута (ВИДЕО)

Уулвс загуби драматично с 1:2, защитници бележат за „гражданите“

Голям шок за Арсенал! Борнемут шамароса здраво "артилеристите"(ВИДЕО)