2. - Англия
  3. Чивас сефтоса новия стадион с 3:2 над Юнайтед (снимки и видео)

Чивас сефтоса новия стадион с 3:2 над Юнайтед (снимки и видео)

Бербатов с едно полувреме за „червените дяволи”, Чикарито вкара на новия си отбор

Мексиканският Чивас Гуадалахара откри новия си стадион „Омнилайф”, който се намира в Запопан, на 30 км от Гуадалахара, с блестяща победа – 3:2 над английския гранд Манчестър Юнайтед. Тази среща между двата отбора бе част от сделката по преминаването на Хавиер Чикарито Ернандес при „червените дяволи” от мексиканския тим. Младият нападател изигра по едно полувреме за двата отбора, като дори успя да се разпише във вратата на Юнайтед. Димитър Бербатов започна като титуляр в състава на Сър Алекс Фъргюсън, но бе заменен на почивката, след като не успя да впечатли с играта си, за разлика от контролите досега.

Още в 8-ата минута Чикарито взриви 45 хиляди на „Омнилайф”, след като се възползва свалена топка от Баутиста и с удар от въздуха разпечата вратата на Кушчак за 1:0. Само 2 минути по-късно обаче новото попълнение на Юнайтед Крис Смолинг възстанови равенството, след като при едно центриране от корнер се извиси над всички и заби топката в мрежата за 1:1.

След няколко много добри атаки на домакините и два пропуска на Чикарито, се стигна до 39-ата минута, когато Баутуста се измъкна при центриране от статично положение и отблизо чукна топката в мрежата за 2:1, като при този резултат завърши и първата част.

Юнайтед започна по-добре втората част, но не успя да се възползва от предимството си и както обикновено се случва – бе наказан за пропуските си. В 59-ата минута Рейносо надскочи защитата на „червените дяволи” при центриране и с глава направи 3:1.

Едва в 80-ата минута Нани успя да вкара втори гол за гостите от Манчестър, след като се възползва от грешка в защитата на домакините и отблизо преодоля стража за крайното 3:2 в полза на Чивас.