2. - Англия
  3. Десет от Тотнъм победиха Вила на "Вила парк" (видео)

Десет от Тотнъм победиха Вила на "Вила парк" (видео)

Стилиян Петров се завърна и изигра едно полувреме за своя Астън Вила

Отборът на Тотнъм успя да победи с 2:1 като гост тима на Астън Вила, където играе българина Стилиян Петров. Гостите надвиха Вила на „Вила парк” в мач от 19 кръг на английската Висша лига с два гола на Рафаел Ван дер Ваарт, а почетното попадение за Вила вкара Олбрайтън няколко минути преди края.

Още в 1-та минута домакините можеха да поведат чрез Марк Олбрайтън. При центриране от фаул в средата на терена Доусън не можа да изчисти добре и топката стигна до Олбрайтън, който отправи удар, но той бе спасен от Еурельо Гомес. Гомес бе максимално затруднен, но изби след което Олбрайтън стигна топката и стреля втори път, този път бранител на Спърс изчисти в корнер.

При центрирането от ъгловия удар над всички се извиси Агбонлахор, но ударът му с глава мина покрай вратата. В 4-та минута възможност за гол имаше и Джърмейн Дефоу. Той бе добре изведен и въпреки, че беше в засада, което реферът не забеляза, отправи удар към Фридъл. Фридъл спаси добре фронталния шут на Дефоу.

В 15-та минута след добра атака на домакините Даунинг напредна по лявото крило и успя да отправи удар по земя, но Гомес спаси. В рамките на същата минута спорен гол за „шпорите” беше отменен от Мартин Аткинсън. Ван дер Ваарт центрира от фаул към Хътън, който успя да свали към Юнес Кабул, който пък от своя страна вкара топката във вратата на Фридъл. Попадението бе отменено заради съмнение, че при паса на Хътън топката е напуснала игралното поле.

Секунди по-късно Агбонлахор остана очи в очи с Гомес, но не успя да го преодолее. Емил Хески подаде перфектно в центъра към връхлитащия Агбонлахор, който напредна и отправи удар в тялото на Гомес. Агбонлахор стигна избитата топка и отправи удар с глава, но Гомес отново бе на висота и изби.

В 23-та минута гостите поведоха в резултата с гол на холандеца Рафаел Ван дер Ваарт. Лука Модрич видя от центъра чудесно Алан Хътън по дясното крило. Топката стигна до Хътън, който центрира по земя и Ван дер Ваарт засече за 1:0.

В 27-та минута Джърмейн Дефоу беше изгонен за една ситуация при която, той скочи за първа топка с Колинс. Дефоу удари с ръка неволно Колинс и бе изгонен от главния съдия Мартин Аткинсън. Картонът бе пресилен, но не се разбра дали Дефоу сам си е „спечелил” изгонване с бурна реакция. Все пак Аткинсън позволи посоката на мача да се промени, тъй като до момента Тотнъм играеха много балансирано.

Десет минути по-късно Паласиос тръгна сам през центъра, направи чудесно двойно подаване с Ван дер Ваарт и отправи силен удар към вратата на Фридъл. Топката излезе и бе отсъден аут. Всъщност стражът на Вила Брад Фридъл успя да закачи топката при изстрела на Паласиос, но съдиите не видяха това.

След изгонването на Дефоу високото темпо на сблъсъка се намали и Тотнъм започнаха да играят по-компактно и прибрано. Атаките на двата тима все още бяха остри, но гостите разчитаха повече на контрадействия.

До края на първите 45 минути „шпорите” – макар и с човек по-малко, владееха повече топката и разиграваха твърде спокойно. Футболистите на Хари Реднап направиха така, че да нямат проблеми през първата част и тя завърши при резултат 1:0 за гостите.

Втората част започна с повече активност от страна на домакините, за което имаше заслуга и българина Стилиян Петров, който влезе като резерва на мястото на Хог. В 50-та минута Делфунесо стреля към вратата на Гомес, но стражът спаси. В 54-та минута Нейтън Делфунесо се опита да отправи удар след центрирана топка, но тя бе твърде неудобна за него, тъй като той беше с гръб към вратата на Гомес, и атаката приключи без опасност за гостите.

В 63-та минута резервата Делфунесо опита силен удар, но Гомес спаси. Четири минути по-късно Тотнъм удвои преднината си с гол на Ван дер Ваарт. „Шпорите” атакуваха отляво където беше Аарън Ленън, той напредна в наказателното поле и върна назад към холандеца и Ван дер Ваарт не сгреши за 2:0.

В 72-та минута Агбонлахор отправи удар към вратата на Тотнъм, но стражът на гостите спаси. В 81-та минута след разбъркване в наказателното поле на Вила Личай успя да шутира, но Беноа Асу-Екото застана на пътя на топката.

Секунди по-късно Марк Олбрайтън центрира към Колинс в наказателното поле на Тотнъм. Колинс скочи на плонж, за да засече топката, но не успя. Въпреки това тя влезе директно във вратата на Гомес и резултата стана 2:1 с гола на Олбрайтън. В 86-та минута Стилиян Петров отправи изстрел към вратата на „шпорите”, но топката мина над вратата.

В последните минути на сблъсъка Астън Вила натисна сериозно съперника си и си пролича, че силите на Тотнъм вече не стигат. Опити за гол на Олбрайтън, Стилиян Петров и Личай не сполучиха. До края на срещата резултата остана непроменен и Тотнъм спечелиха с 2:1. След победата те са на пето място в класирането с 30 точки, докато Вила на 15-то място в таблицата с 20 точки.

Астън Вила – Тотнъм 1:2

0:1 Ван дер Ваарт 23’

0:2 Ван дер Ваарт 67’

1:2 Олбрайтън 82’

Астън Вила:  Фридъл, Уорнък, Колинс, Куеяр, Личай, Даунинг, Делф, Хог (Петров 46’), Олбрайтън (Уорнък 81'), Хески (Делфунесо 39’), Агбонлахор

Тотнъм: Гомес, Хътън, Кабул, Доусън, Асу-Екото, Ленън (Дженас 88’), Паласиос, Модрич (Чорлука 90'), Бейл, Ван дер Ваарт (Крауч 74’), Дефо

Жълти картони: Хог, Делф, Агбонлахор (Вила), Хътън, Модрич, Гомес (Тотнъм)

Червени картони: Дефоу (Тотнъм)

Стадион: „Вила парк”, Бирмингам

Съдия: Мартин Аткинсън (Йоркшир)

ОБЗОР: Ливърпул с класика до почивката, Тотнъм и Вила с обрати до 3:1 (ВИДЕО)

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)