2. - Англия
  3. Фил Невил: Цяла седмица тренирахме дузпи, заслужавахме да отстраним Челси

Фил Невил: Цяла седмица тренирахме дузпи, заслужавахме да отстраним Челси

Капитанът на „карамелите” разкри тактическите указания на Дейвид Мойс за изпълнението на 11-метрови наказателни удари

Капитанът на Евертън Фил Невил, който реализира победната дузпа за своите при успеха над английския шампион Челси в преиграването на срещата от четвъртия кръг на турнира за ФА Къп.

„Карамелите” се наложиха драматично в гостуването си на „Стамфорд Бридж”, след като минута преди края на второто продължение изоставаха с 0:1 в резултата, но показаха силна воля и непримирим характер, за да стигнат до крайния успех с 5:4 в срещата.

„Знаех, че ще отбележа още докато залагах топката за изпълнението си”, сподели бившият футболист на Манчестър Юнайтед.

„Петер Чех изглежда много солидно под рамките на вратата, а притеснителното в случая бе една вдлъбнатина на точката за дузпата, но аз бях сигурен къде ще пратя топката, а това е половината от изпълнението на всяка една дузпа.

Тренирахме 11-метрови наказателни удари цяла седмица, а Дейвид Мойс винаги ни е казвал да ги бие максимално силно и хладнокръвно.

Така сторих и аз, а за щастие Чех избра грешния ъгъл. Много съм доволен, че отстранихме настоящия шампион от турнира, а имайки предвид представянето ни в двамата мача мисля, че заслужавахме крайната победа”, допълни Фил Невил.