Фулъм удари Лийдс и засили йоркширци към Чемпиъншип (ВИДЕО)

"Котиджърс" записа втори пореден успех

Фулъм се наложи над Лийдс Юнайтед с 2:1 на „Крейвън Котидж“ в двубой от 32-рия кръг в английската Висша лига. Хари Уилсън даде аванс на „котдижърс“ в 58-ата минута след фантастичен гол, а Андреас Перейра удвои. Единственият гол за Лийдс бе след автогол на Жоао Палиня в 80-ата минута.

След този успех Фулъм се изкачва до 9-о място във временното класиране във Висшата лига, докато Лийдс Юнайтед продължава битката за своето оцеляване, след като е на 16-а позиция с 29 пункта в актива си.

Първото полувреме бе изключително оспорвано, но нито един от двата отбора не успя да стигне до чисто положение пред някоя от двете врати и така отборите се оттеглиха на почивката при нулево равенство, запазвайки най-интересното за втората част.

Фулъм започна силно второто полувреме. „Котиджърс“ оказаха осезаем натиск в първите минути, който даде своя резултат в 58-ата. След рикошет в наказателното поле Хари Уилсон овладя топката и шутира топката в горния десен ъгъл, не оставяйки никакви шансове на Илан Мелие.

Андреас Перейра шутира директно от пряк свободен удар в 63-ата минута, но за негово нещастие топката рикошира в напречната греда.

След нов рикошет в наказателното поле на Лийдс Юнайтед в 72-рата минута Перейра се оказа на правилното място в правилния момент, за да прати топката за втори път в мрежата на Мелие от близко разстояние.

Само седем минути по-късно след удар от страна на Патрик Бамфорд, който нямаше да намери очертанията на вратата, пазена от Бернд Лено, топката рикошира в Жоао Палиня и влез във вратата.

Уилиан имаше възможност да реши всички в срещата в 84-ата минута, когато след перфектно изпълнен пряк свободен удар от негова страна, Илан Мелие се разтегна по впечатляващ начин, за да отрази.

Сака: Искаме да спечелим Евро 2024! Имам вяра в Бог!