2. - Англия
  3. Фулъм загря за ЦСКА с обрат срещу Евертън

Фулъм загря за ЦСКА с обрат срещу Евертън

Отборът на Фулъм, който този четвъртък ще гостува на българския ЦСКА в първи мач от турнира Лига Европа, постигна ценна победа с 2:1 при домакинството си на солидния тим на Евертън от 5-ия кръг на английската Висша лига. Възпитаниците на Рой Ходжсън изоставаха в резултата след първите 45 минути, но успяха да обърнат нещата в своя полза през втората част.

„Карамелите” бяха по-добрият тим на терена през първото полувреме и съвсем логично поведоха в резултата в 33-ата минута, когато австралийският национал Тим Кейхил засече центриране на Лейтън Бейнс отляво и с мощен удар с глава прати топката за Марк Шварцер за 0:1.

През втората част обаче домакините се вдигнаха на щурм и успяха да изравнят резултата в 57-ата минута, чрез левия си бранител Пол Кончески. Бившият играч на Уест Хем се възползва от разбъркване в полето на гостите, след удар на Дани Мърфи от фаул, и отблизо чукна топката в мрежата на Хауърд за 1:1. Победното попадение за Фулъм дойде в 79-ата минута и бе дело на Деймиън Дъф. Ирландският национал, който в миналото е вкарвал на ЦСКА с екипа на Блекбърн, пое топката, нагласи я на удобния си ляв крак и с мощен удар от дъгата на наказателното поле прати коженото кълбо в долния десен ъгъл на Тим Хауърд, с което оформи крайното 2:1.

Така с този успех Фулъм вече има 6 точки в актива си и заема 10-ото място във временното класиране на английската Висша лига. Евертън пък е на предпоследното 19-о място с едва 3 точки в актива си, но и мач по-малко.

Тен Хаг обеща различен Юнайтед срещу Кристъл Палас

Двата тима играят в събота

Юнайтед събаря "Олд Трафорд"?

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)